SCHAPENDOES - OVCJI KODER

Subtitle

Forums

Post Reply
Forum Home > Mon Ami pise > Pise Mon Ami

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

En lep pozdrav, imam kar malce slabo vest ker se tako dolgo nisem oglasila.

Saj razumete imela sem veliko dela, res veliko z šestimi medvedki. Zjutraj so bili polni energije in zgodnji od 5-6 h zjutraj čisto po mojem okusu. In ker so bili zelo glasni in so divjali kot norci sta nas Šefa naložila v avto in odšli smo na lepše. A ja moram vam prišepnit, da sem se jaz, samo jaz lahko peljala zadaj za šoferjem  ;) , mularija in mama Bella so bili v prtlažnjiku.  

Zelo sem bila vesela, če smo odšli v gozd nad jamo Pekel, zjutraj je tako veliko prijetnih voljav in ker so imeli veliko dela z malimi mi nihče ni težil. Tekala sem po gozdu in travnikih občasno sem pogledala kaj počnejo in pokazala nerodam kako se skoči na štor, spleza v hrib in takšne zelo pomembne zadeve. Ko smo se peljali domov je bila popolna tišina zadaj, ker so vsi pospali od utrujenosti. Sem vsaj v miru pojedla zajtrk in si spočila. Ker majhne zgagice so si kar hitro napolnile baterije. Dobili so njami zajtrk o takšnem lahko jaz le sanjam, grdobe pa tako sem pridna. Pa še požrešni so, uf zame ni ostalo nič le sklede sem lahko počistila.  Po zajtrku pa je bil žur in okupirali so moj ležalnik lumpi. Ko mi je bilo dovolj igre z njimi sem skočila na stol in jih opazovala iz višine. Bili so prav hecni, še posebej ko so tekli v svojo sobo se vrgli na posteljo in zaspali.

Pri starosti  sedemih tednov so bili cepljeni, z njimi sem šla na veterino, da bi jih ne bilo strah. Pa ni bilo potrebe, zavzeli so celo ambulanto in se igrali z lončki in igračami ki jih je vzela Šefica z sabo najbolj pa je bila zanimiva vrečka :P . Ponosna sem bila na njih ker nihče ni jokal, pa saj ni čudno, če so jim dali tak ogromen njami briket in so imeli z nim veliko dela. Bolelo jih je čez kakšno uro doma, Šefice so bile čisto panične saj so vsi razen Dagmarja jokali in se tresli. Cartali smo jih, da so zaspali revčki, ko pa so se zbudili je bilo vse v redu  :) .

Šef je odločil, mularija je cepljena napovedana je grozna vročina čez vikend zato gremo na Roglo. Juhej seveda z hišo na kolesih, ja. Ko smo odšli sem se hitro zrinila naprej do šoferja in zavzela najboljši prostor seveda, sledila mi je mama, mularija je ostala zadaj z Šefico ki jih je božala, se igrala z njimi, niso se bali vožnje samo malce jih je premetavalo, ko so se sprehajali po avtodomu, mislim no, ko se vozimo moramo ležat kmalu jim je bilo jasno.  Parkirali smo ob vlečnici si z ograjo in deskami ogradili prostor, jaz in mama sva lahko same skočile ven. Vsak dan smo se sprehajali po gozdu ob hladnem potoku in smučišču. Obiskale so nas krave, ki so ušle iz pašnika, uau kolk jih je bilo. Kukale so čez ograjo in strašile male medvedke, ampak jaz sem jim pokazala vraga. Tako sem lajala, da so se umaknile, čez čas so se ujunačili še mali in skupaj smo bili prav grozljivi :D . Mali so oboževali malico iz kravjekov, Šefica pa je norela :P . Prehitro smo odšli domov in čez dva dni je prvi medvedek Dante odšel v svoj dom :( , pogrešali smo ga ker je bil pameten vodja. Mularija se je morala na novo organizirat in poiskat šefa, to je bilo zanimivo opazovat. Uspela je Dalia in ona je zdaj zjutraj vztrajno lajala in praskala po vratih, da je zbudila Šefico. Mal je pretiravala ker je prve dni to počela ob 4 h zjutraj, no ja :/ . Mulci so bili vsak dan večji, hitri in polni energije, zdaj se ja pa dalo lepo igrat z njimi, problem je bil samo, ker jih je bilo veliko in ko so se vsi spravili name je bila rešitev le visok položaj uf.

Čez dva tedna je odšla še Dalia in to v Kanado, po njo je prišla nova lastnica, ki je bila zelo prijazna, spekla nam je piškote, njami.

A ja skor bi pozabila še prej smo jih naučili kako se plava v Savinji to je bil žur. Bil je vroč dan in ko sem zagledala vodo me je kar odneslo v njo, mali pa za mano. Še preden so se zavedli so bili do trebuščka v vodi :D , Dastin, Dalia, Didido so me lovili ostali pa so se vrnili na kopno čist poklapani. Ampak ker smo mi tako uživali, so se tudi oni vrnili v vodo. Super je bilo, pol sem jim pa pokazala kako se je treba brisat, saj veste z glavo navzdol malo se pelješ pol pa še ostalo telo. No tu bodo pa potrebovali še veliko vaje ;) .

No tako, Dalia je odletela z lastnico in naslednji dan je odšel še Dagmar. Ostali so trije razgrajači Donn, Dastin in Didido z njimi se je pa že dalo igrat.

Naslednji vikend je odšel še Donn, zdaj sva se z mamo Bello veliko igrale z Dastinom, ki je bil pravi lump in je imel rad grobo igro. Didido se je kar umaknila v varno zavetje k Šefici.

Zadnji vikend ko je bil Dastin še doma smo bili v Izoli ob morju, juhej. Zabavali smo se na sprehodih in čofotanju v morju. Spoznali smo veliko novih pasjih prijateljev. Dastin in Didido sta zabavala celo plažo, ko sta po strmih skalah lovila vrano.  Ta jima je nagajala ju počakala, da sta priplavala in preplezala do skale pol pa odletela na naslednjo bližnjo skalo. Dustin je bil res besen, Didi pa vesela ko ju je Šefica končno poklicala nazaj. 

Kmalu je odšel še Dastin v svoj dom in Didido se je počasi priključila najini igri.

Še vedno se občasno umakne, ker vam povem, da je mami Belli čist utrgalo, samo ščipala bi,se lovila prav otročja je postala. 

Tako vse je po starem, vse spimo v hiši-pasji sobi, seveda je postelje moja tako se raztegnem, da Belli sploh na misel ne pride, da bi skočila gor. Bella leži v kotilnici na debeli peni zraven pa se stiska Didido. Mala je čist po mojem okusu, ob šestih začne budit Šefico, tak da se končno jezi na njo ne pa name :P . Na sprehodu se igramo, lovimo ampak, da pridemo do travnika je kar nekaj korakov in z malo Didido skupaj vlečeva povodec ter vozljava Šefici noge. Zelo je pridna ne gode preveč, čudež samo čakam, da ji bo prekipelo. Tudi doma imamo trio žur, najraje po kosilu. No moram vam priznat, da je mala deloven kuža če le pride do čevljev jih pridno nosi na teraso, jap to sem jo jaz naučila. Pometat in sesat je z njo nemogoče in obešat perilo tudi, ker perilo kar izginja za vogalom  :D .

To bo na kratko vse, žal se ni dalo pisat sproti .

Se slišimo Mon Ami 

September 29, 2015 at 7:34 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

No tako, pa smo doma. Čez vikend smo potovali daleč, še sreča, da je zunaj deževalo in se nam itak ni ljubilo na sprehod.

Šli smo v mesto Tulln tam smo bili že lani in smo našli prijeten prostor za našo hišo tik ob vhodu na sejmišče kjer je bila razstava. Na parkirišču za cvetličnim parkom, bilo je super, vreme nas je ubogalo. Tako, da smo se lahko sprehajali ob Donavi in po gozdu, ej veste, da imajo tam neke čudne živali z košatim repom. Baje se jim reče veverice, čudno je ker so zelo hitre in kar naenkrat izginejo, puf pa je ni več in vedno ob kakšnem drevesu, nezaslišano, čarovnija. Ni mi uspelo razvozlat zadeve, mogoče drugo leto  :roll: . Super je bilo, ker je Šefica izgubila povodce in smo bile vse skoz svobodne, juhej. No ja za razstavo jih je našla, pa saj nismo bile veliko na razstavi, samo, da sem se pokazala. Vmes smo šle pogledat majhne konjičke, Didido smotka je poskusila seno če je res tako dobro :P , pa ni konjički pretiravajo, ha. Imeli so tudi veliko zajcev, papig, kokošk, zelo zanimivo samo z mamo sva iskali jajčke. Kaj jim bodo kokoške brez jajčk, katastrofa v celi hali niti ene jajčke :( , čudno. 

Nič grem po obiskat naše kokoške,

ki imajo vedno jajčko zame, adijo Mon Ami

September 30, 2015 at 6:56 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Katastrofa kaj se dogaja pri nas. 

Najprej vam povem, da sem malce tečna ker se ženim in mi niso pripeljali nobenega fanta, k nam pa itak noben ne pride  :mad: . Ej pa to še ni najhuje, mala Didido mi skoz nagaja, še zob mi Šefica ne more očistit v miru. Tako zelo ji je všeč ščetka, zaradi mene naj jo kar poje . Baje dobiva nove zobke, pa kaj a zato lahko skoz ščipa, uf. Še dobro, da je mama Bella dobre volje in se ukvarja z njo. Najbolj mi gredo na živce zvečer, tako je prijetno počivat pred televizijo a preden gre Šefica spat nas nažene ven. Res prav  zoprno je in jaz se ne dam, ko slišim besedo (alo gremo lulat) zaprem učke in se delam da spim. Pol pa ta mala pleza čez mene pa moram odpret oči in Šefica me preganja dajmo saj si budna gremo.  Pa ja notri je toplo, zunaj dežuje in mene ne tišči zakaj moram ven !!!!!  Mama Bella je smotana in jo takoj uboga, Didio pa se že ući in včeraj me je opazovala in se ni premaknila  ;) , naslednja stopnja je, da se obrnem na hrbet in vse štiri tačke v zrak (to me je naučila Ida) pa sem čist mehka. Šefica je pri tej fazi že mal huda in me poskuša dvignit na tačke, šele pri četrtem poskusu ji uspe, ha dobra sem. Tudi Didido me je posnemala na hrbtu a je še prelahka in neučakana. Na koncu ima vedno glavno besedo Šefica in vse moramo na dež v temo, hitro opravimo svoje, da lahko gremo nazaj v posteljo.

Zjutraj pa sem razočarana nad ta malo, ker moram spet sama budit te zaspance.  Pa še izdala me je, ker se ni zmigala iz postelje preden so se odprla vrata.  In je mala Šefica zmagoslavno razglasila, da sta mala in Bella še v postelji jaz pa pred vrati  :mad: . Eh in spet sem kriva za vse. 

Opla ne za vse, pravkar je Didido na novo oblikovala preprogo, zdaj bo pa veselo 8) , nisem kriva.

Grem poslušat kako jo bo kregala LP Mon Ami

October 7, 2015 at 6:50 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav jap ta mala ni samo prežvečila preprogo v službi, doma ji je uspelo čist demontirat svojo posteljo. :P

Butara kje bo pa spala, pa ne z mano, na pomoč. Tolk so ji že zrasle tačke, da lahko skoči na posteljo, eh ne bo miru zgaga. Sloh nima gumba off, pravi šefica, da sem bila ista, ja pa ja ne verjamem. 8)

Čeprav je bilo zadnje dni slabo deževno vreme sem bolj dobre volje vam povem zakaj. Prvič sije sonček in ta mala Šefica je bolana kar pomeni, da smo lahko dopoldan z njo. Ona zgaga nagaja Belli jaz pa dopoldne prespim v mehki topli postelji, tooo. Občasno se jima pridružim, v igri, če pa ne morem spat ko tamala tak laja in gode. Ker smo v hiši se igramo leže se  vlečemo za ušesa in noge no una mala lumpa mora skakat po nama, je kot nadležna muha.  Včasih se prav razjezi ker nama nič ne more, ha.

Gremo na sprehod lep dan vam želim. Mon Ami

October 20, 2015 at 4:40 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, moram vam napisat kaj se je zgodilo včeraj.

Naša Šefica se je mal čudno vedla, kar naprej nekaj iskala  :/ celo kuhinjo čistila in godla zraven, da nam bo ušesa navila, če samo enkrat vidi, da se brišemo v elemente, daj no :P . Smo čist dost pametne, da nas ne vidi  :D .

V glavnem me smo zasedle strateške položaje, jaz sem se raztegnila na hodniku pred vhodnimi vrati, mama Bella pred teraso, mala mušica je bila pa itak skoz pod njenimi nogami, zato, da se nam ne bi slučajno izmuznila. Res ji ni uspelo vse tri je vzela s sabo. Peljali smo se z avtom in kar kmalu prispeli, zavili na dvorišče hiše. No ja prej smo mal čakali, ker se je smotka izgubila in so prišli po nas, da je ni sram še garmin ji ne pomaga  :roll: :P .

Nestrpne smo bile, da bi nas izpustila iz avta, a ona si je vzela čas in zunaj prijazno ogovarjala in cartala, koga?

Presenečene smo bile, ko nas je končno spustila in zagledale Danteja. Uau mulc kako je zrastel, Didido se ga je malce ustrašila, ker on je bil vedno glavni in ta budala mala se ni zaradi strahu skrila, ne napadla ga je. In to tako zelo, da jo je Šefica ene parkrat za ušesa, jaz sem samo malce preventivno zarenčala pa prav fino se mi je zdelo, da smo glavne na tujem dvorišču  8) . Mama Bella ga je samo prevohala, naredila kontrolo če je res njen in cel . Prav lep je, močan, košat in prijazen niti enkrat  nas ni narenčal, Šefica pravi, da nas je lahko sram ker smo se tako obnašale in ga prestrašile. Ja Didido pravi, da je bolje takoj razčistit kdo je šef  :P . Pa saj se je ta mala tudi umirila in z Dantejem sta se lepo igrala, ko so oni čvekali in se martinčkali na soncu.  Ta čas sva z mamo raziskovale okolico in našla sem celo  vrečko njami kokic, ups ni bila dovolj visoko in super igračke one kokoške, ki jih je tak zabavno z mamo raztegovat. Šefica nam jih ne kupi več, ker imajo zelo kratek rok uporabe  :P . Pri kokicah me je zalotila deklica in  morala sem malo prosit pokazat kakšno vajo, da sem dobila priboljšek . Jaz, Bella in Dante smo jo pridno ubogali ta mala krota pa je poskušala kar ukrast naše zaslužene nagrade  :mad: .  Ja vam moram povedat, da smo bile lačne, ker smo za kosilo dobile le brikete brez dodatka in smo se v hipu vse obrnile stran od sklede, ker to pa ni pravično. Zato smo bile zelo lačne, uh. Poslovili smo se od Danteja in njegovih lastnikov, ki zelo lepo skrbijo za  bučkota. In se odpeljali, pa ne nazaj ampak naprej proti Mariboru. Obiskali smo Donna in njegovo družino, no tu smo se pa že bolj lepo obnašale. Skupaj smo odšli na prijeten sprehod med vinogradi. Donn je pravi lepotec, postaven, košat no glede obnašanja bi bila previdna, ker  se je z Didido pol grdo igral saj mu je pokazala vetra  8)  ampak bila je že utrujena. Z  mano in Bello je bil prav prijazen, Šefica je bila navdušena nad njem. In njegova lastnica ga je zatožila, da je pri cepljenju jokal, alooo. Sigurno ni dobil ogromnega briketa  oh ti veterinarji  :( . Mali uživa v svojem domu , preureja hišo , vrt in tako počasi vrti svoje gospodarje po svoje  ;) . Še malo pa bo zmagal, juhej tako je prav. 

Danes pa pride Dustin na kratke počitnice, to bo še zanimivo, vam poročam LP Mon Ami

October 22, 2015 at 5:21 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Ej kako ste, jaz sem odlično za nami so  čudoviti dnevi.

Ja res spet smo se potepali po svetu Šef, Šefica ta mala Šefica, moja malenkost, mama Bella in tečnoba Didido.

Na pot smo krenili pozno popoldan se zelo dolgo vozili, medve z mamo sva pridne lepo počivava in hraniva moči ta mala zgaga pa ne more bit na miru. S sabo je imela kup igrač in Šefico, ki se je z njo igrala, bo že vidla kak bo utrujena. Zjutraj smo jih zgodaj zbudile, tokrat sem imela pomoč  :D  in ko sem skočila iz avtodoma mi je bila pokrajina znana. Juhej tukaj se da tekat, bili smo pred gozdom in velikim travnikom. Takoj sem se spomnila, da sem že bila tu in hitro vključila nosek ker je bilo veliko za prebrat. Po zajtrku smo se odpravili v gozd, vse tri smo švigale po prijetnem listju. Bilo je zelo strmo, ko smo se spuščali do jezera me je kar mal skrbelo za Šefico in sem jo pridno čakala. Ta mala opica pa  je hotela da jo nese  :/ mislim. Ob jezeru smo malce počakali na ladjico bila sem zelo dobre volje in sem se z Didido igrala jo učila obratov, dokler ni zagledala račk. Trola je hotela do njih in to plavat, prišla je le do trebuščka pa je zajamrala in se obrnila, voda je bila zelo mrzla. Vožnja z ladjico je bila kratka, nič posebnega na drugi strani se je začel naš pohod. :)  Na začetku mi je bilo neprijetno, ker sem čutila in slišala vodo pod nogami, ta malo so nesli, seveda, ko pa smo prišli do poti je bilo super. Z mamo sva občasno skočili v gozd pa mal v vodo, bilo je zabavno. Didido naju je nekaj časa dohajala pol so jo pa izmenično nosili. Mislim a nima nič ponosa pa še zaspala je pri Šefici v naročju  :P . Utrujeni smo prispeli do avtodoma, odpeljali smo se naprej. Ne moreš verjet, da so obsedeni z vodo ustavili smo se spet ob slapovih. Tu ni bilo dolgega sprehoda samo igranje v travi in najbolj pomembna stvar na svetu njami kosilo.In smo šli naprej, že v temi smo se ustavili ob morju, je bil že čas za sprehod med borovci ob morju, super. Tudi zjutraj je bil prijeten sprehod po hribu z imenom Marjan. Logično, da se mi ne sprehajamo po cesti ampak smo se podali v hrib do vrha, do razgledne točke. Samo Šefica je mal sopla ampak  ji gre bolje, me pa veseli, da se ni pustila ta mali tečki, ki je hotela kmalu v naročje. Pol jo je itak nosila, kaj pa razvajenko malo. Pa kako se ji naštimava v naročju, sramota saj ni mačka :mad: . Eh ni vredno besed, z avtodomom smo se prestavili na drugo stran hriba na plažo. Tam smo se martinčkali, počivali no kakor kdo ona boga revica, ki se nosi  je bila seveda skoz v akciji. Čofotala je v morju in si našla novo igračko palmino listje oz. del debla. Ni mi jasno zakaj, ker je bili nevarno nazobčan jaz sem se piknila, ko sem ji ga hotela vzet. Dva dni smo uživali ob morju, večkrat odšli v mesto, dolgčas, razen preganjanja golobov. :D  

Popoldan smo odšli naprej in se ustavili na neznanem kraju. Šefica pravi, da je bilo pravljično, ker je bila polna luna in je bilo skoraj tako svetlo kot podnevi in smo se lahko sprehodili do izliva reke Neretve v morje. Katastrofa na eni strani je voda sladka in jo lahko piješ na drugi strani pa slana, eh zmešano. Zjutraj smo odkrile še mivkasto plažo in imele na njej pasji žur. Super je bilo. Po sprehodu smo se odpravili naprej, do gospoda, kjer smo dobili neke čudne oranžne krogljice. Blek niso dobre. Skoraj cel dan smo se vozili, no ja sprehodili in spočili smo se v mestecu Makarska in te zmešane Šefice so spet našle hrib, ki smo ga seveda osvojili. Bolj smo bile navdušene nad plažo, uau vse smo se kopale. Prenočili smo v mestecu Pakoštani, najprej smo se peljali po ozkih ulicah v mestece in seveda obračali :P , nato pa bolj pametno parkirali malce višje in se peš odpravili iskat prostor za prenočevanje. Pomagal nam je domačin in našli smo parkirišče čisto ob morju in centru mesta. Juhej, noč je bila mirna jutranji sprehod pa sploh super. Pridružil se nam je še kuža iz mesta in se igral z mano ter kazal pot. Tako, to so bile lepe počitnice .  

November 2, 2015 at 5:21 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

No tako, da vam malo opišem, kako Didido obrača Šefico.

Včeraj smo imeli pohod po naših gozdovih in mala je kar naenkrat postala občutljiva na liste, ki se ji obesi na dlako. Halooo jesen je ona pa paničari že ko se ji en sam listek obesi na rep :P . Pol se pa butara vsede, da bi se rešila listka, ko pa se vstane jih ima še več  :lol:  :D . Kaj naredi , obstane in milo gleda Šefico, logično, da jo očisti, jaz jo ne bi naj se nauči. Ej če jo bi skoz reševala, nikamor ne bi prišli, tak, da je včasih tudi Šefica zamižala in šla mimo nje. Mala pa užaljena ampak ko je stekla do nas se je tudi očistila, eh. Problem je bil tudi kostanj, no ne kostanj bolj bodeče lupine kostanja, ker se je revica piknila  :P . Z mamo greva lepo okoli drevesa ali pa tam kjer ni listja pa naju mala ne uboga in zakoraka naravnost med bodice pol pa jok. In njena rešitev, pred kostanji se  ustavi počaka Šefico in milo gleda, da jo  vzame v naročje, mislim. Nič mi ni jasno, kaj je to schapi ali kakšen naročni pes, več se nosi kot hodi  :roll: . Pa kako se nosi, z glavo na rami kar zaspi. Ja ko pa hodi je pa ta huda šefica, rep do neba glava visoko in ko srečamo kakšnega kužka laja za vse tri. Še Šefica je ne ustavi, pa ne da bi se skrila za mano veliko sestro in lajala, ne ona leti naprej in se repenči. Šefica je huda pa jo sploh ne upošteva, evo kazen ko jo tako razvaja. Mene so pa učili da ne smem lajat na druge pse in zdaj previdno pogledam nazaj če sem v varni razdalji do Šefice, če sem, z veseljem pomagam Didido v slogi je moč. Me mal skrbi, da ji bo kdo kaj naredil, ki je še tako majhna pupa. :)    Jaz jo branim mama Bella pa se z njo igra in včasih jo tudi preveč uščipne, takrat pridem zraven da naredim red.

Zna bit pa ta mala tudi zelo prijazna, ko so se nam v dlako zapletle zoprne kroglice naju je ona reševala in jih med vožnjo v avtodomu vlekla iz dlake. Dokler Šefica končno ni opazila in naju je rešila.

Pa hrano tudi rada deli z mano, všeč mi je, da menjava sklede čeprav je to treba naredit na hito da ona tečka ne opazi. Včasih nama uspe, veliko trenirava :D :) .

Lep dan vam želim Mon Ami 

November 2, 2015 at 7:02 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, čist sem utrujena. Bil je moj vikend, dva dni divjanja po gozdovih Bukovniškega gozda. Prekrasno je bilo tudi za to, ker sem zelo, zelo redko slišala svoje ime. Pustili so me, da sem tekala, divjala zdaj mi že zaupajo, končno, vedo, da najdem pot nazaj čeprav hodijo naprej. Pa saj hodijo tako glasno kot sloni in skoz čvekajo sploh jih ni problem poiskat. Tudi mama Bella mi je občasno sledila ampak ni zmogla mojega tempa :D :P . Ta mala opica, nimam besed  naročni pes, eh.  :roll: In zdaj sem utrujena, ampak ta mala pa ni. Nagaja, že zjutraj začne tako je tečna, da se obe z mamo spraviva na posteljo in jo tako zasedeva, da ne more skočit gor, ha  :lol: . Pol pa laja, super ker gremo kmalu ven na zrak, juhej.  Po sprehodu in zajtrku pošteni utrujeni kužki malo počijejo, a res, če ni v bližini male tečnobe. Najprej odnese vse igrače na teraso pol jih nosi nazaj noter in se z njimi meče po nama  :mad: pa jo še ne šmirglava. Tretja faza lajanje, godenje in zadnja zagrabi me za ušesa ali rep in vleče, butara seveda me ne premakne ampak pol se jo pa usmilim in se začnem igrat z njo, ni in ni miru pri hiši. Včasih se ji skrijem  na postelji  ;)  takrat se spravi na mamo Bello. Šefica pravi, da sem bila trikrat večji hudiček, ne verjamem. Res je, da ni preveč vztrajna zato potrebuje mojo pomoč. Predvsem zjutraj, če nas tečnoba zapre zadaj ker kao, da ne more pospravljat z nami. Najprej laja iz protesta in jeze, pol zavija ej kot volk, tega pa ne znam vsaka ji čast, na koncu milo joka takrat ji malce pomagam iz začnem lajat ter skakat na ograjo, ker imam občutek, da je obupala. Kmalu pride tečnoba in nam odpre vrata, če bi začela z jokom bi bili veliko prej rešeni zapora pa ji ne morem dopovedat tega  :P . Bom še poskušala, veliko miru in lep dan vam želim Mon Ami.

November 9, 2015 at 4:49 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, malce smo žalostni danes :( , Šefica nama je obljubila sprehod z pol bratci in sestrico v prelepem Bukovniškem gozdu pa je vse skupaj padlo v vodo. Ej pa tako smo se veselili, ko bi nas videli kako divjamo skupaj izvajamo skoke v zraku, obrate levo, desno se podiramo, hotela sem jim razkazat gozd pa  ta male naučit uporabljat nos še za kaj drugega kot iskanje smeti . Eh no mogoče se dobimo spomladi ampak pol bodo mali medvedki že veliki  :( . Didi sva z mamo danes pokazali sled zajčka, kako je bila navdušena, skupaj smo sledile sledi po hmeljiščih, super je bilo.Mala je že kar velika in se pridno uči, zna kukat na kuhinjski pult in stegne se tudi močno, da kaj tudi ukrade. Jeee bravo mala, zdaj pa Šefica ne bo več vedela kdo je pojedel zrezke  ;) . Lep vikend vam želim, žalostna Mon Ami 

November 27, 2015 at 6:02 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, eh pa me je dobila, katastrofa včeraj smo skupaj kuhale in Šefica je odšla iz kuhinje jaz pa hitro preverit kaj je na pultu in zrezek je bil čist, čist blizu sem ga imela že skor v gobčku ko me  ta Mala Šefica prime, aloo. Vse je pokvarila sploh je nisem slišala da je prišla domov, tako sem bila skoncentrirana na zrezek. Bila sem žalostna, užaljena in sem se odšla kujat pred kamin, tak. Bo drugič bolje.  :P        Smo pa obiskali majhne medvedke ,no niso več tako majhni so pa pridni kar preveč . Samo Dustin je ta pravi lump baje je pregriznil že pet povodcev, bravo mali še tri pa bo rekord tvoj. Pa drvari tudi, in to ponoči jap takrat je najboljša predelava palčk  :D pa saj mora njegova Šefica kaj delat, a ne. Dagmar me je razočaral, ker ima za prijateljico mačko in to kar tri mačke, uau. Ko smo bili na obisku me Šefica ni spustila v hišo ker bi mu pokazala da to ne gre, muce se preganja na pa carta, alooo. Slišala sem samo Didido ko je kot nora lajala na muce, bravo mala. Ne vem kako so jo podkupili ampak kmalu se je nehala jezit.  Drugače pa so dnevi zelo lepi in spet sem dobre volje. Veliko nagajam mami Belli, da se igra z mano vedno več pa se igram z ta malo zgago. Na dvorišču imava hude dirke, podirava ovinke okoli dreves, ute, ko je to videla Šefica so končno umaknili ograjo za mladičke, da imava lahko več zaleta.  Sam kak je tečna če sva na vrtu, skoz naju preganja iz zemlje pa vam povem da najbolj eleganten ovinek se da naredit na mehki zemlji, po možnost na pepelu iz kamina  :D :lol: . Tudi Didido je ugotovila, da se v zemljo čudovito zakoplje kito. Seveda je potrebno lokacije vsak dan ali večkrat na dan spreminjat ker hoče mene zmest, da bi ji ne ukradla njami posladka. Ni šans, vedno najdem in počasi grizem njen zaklad, da vidi pol se pa loviva. Ni pa fino, ko hočeva v hišo na toplo ker Šefica kar zapoje Kopalnico ima in naju preusmeri v bano :mad: :o ,  Ta malo kar zagrabi in odnese jaz se pa še malo skrivam in mulam ampak na koncu moram pod tuš ker drugače mi ne pusti na toplo. Čist je obsedena, ker ona naju umiva kar večkrat na dan, lepo prosim komu pa škodi malo zemlje na tleh  :P . No ja lepo se imejte Mon Ami

December 4, 2015 at 4:28 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Halo kako ste, jaz sem odlično, res odlično. A ste pri vas tudi krasili drevesa z lučkami ? Pri nas je to počel Šef pred dvema dnevoma in zlobnež je ukazal, da moramo bit vse v hiši , grrr. Ker sem mu lani preveč pomagala in še preden so se lučke prižgale jih je popravljal, baje zaradi mene, a ja sem že pozabila. 8)   Pa sem hotela Didido pokazat kako se vleče verigo, Ok, kako se jih poskuša odvozlat :P . Naslednji dan smo divjale  okoli hiše, ker je Šefica pozabla na prepoved, juhej, sem sproti le pokazala Didido kako se štimajo lučke :D . Ampak zvečer niso gorele in prva misel Šefa MON AMI spet ti, kar misli si naj, saj nima dokazov res je bila veriga lučka kar nekajkrat pregriznjena ampak da sem bila jaz neeeee. Baje je letos veliko mišk, ha a je sploh pomislil na to :mad:  ;) .Glavno da se Šefica ne obremenjuje s tem, ampak je pa vedno bolj huda ko me zaloti kopati na vrtu. Pravi, da sva z Di skopale krater ne lukno in skrbi jo kako bo spomladi ja nič, cel dan bo stražila z metlo okoli vrta ha, ha  :lol: . Z malo Didido-Di se vedno bolj dopolnjujeva jaz Šefico šipam ji nagajam ona pa jo carta, da se ne jezi preveč.  Kmalu, kmalu bomo krasili smrečico v hiši ej to bo pa žur. Lepe dni vam želim Mon Ami

December 16, 2015 at 4:47 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav evo pa smo krasili smrečico tudi v hiši in spet  nam niso dovolile pomagat, barabe. Sem zelo pozorno poslušala, ko so se pogovorjale o čokloladnih bonbončkih ki so včasih krasili drevo, njami a zdaj jih pa ni že nekaj let, zakajjjj, lahko bi bila zraven še kakšna kost ali pasji piškotek, oh so brez domišljije. Vseeno sem prevohala vso smrečico če pa mogoče je kaj užitnega na njej, pa nič čisto nič. Nekaj pa je novega, Šefica nam je kupila novo ležišče za v dnevno sobo. :)  Na pogled je super, ampak sem previdno stopila nanj (nikoli ne veš kaj mi zakuhajo) uau mehko, zelo mehko skoraj kot kavč, jaaa to pa bo, končno nekaj pametnega. Seveda se je zraven štulila še ta mala tečka in začeli sva se prerivat, kar naenkrat je bil cel žur. Pridružila se je  mama Bella, to ti je lisica. Veliko se moram naučit, seveda sem jo vrgla iz blazine saj sem močnejša a ona se začne valat po preprogi kot bi bila najboljša blazina. Čak mal tole moram preverit, ta mala je tak že prej skočila dol, ko sem pa jaz stopila iz blazine je Bella hitro smuknila na najo, uf kako me je prelisičila. Seveda se je raztegnila na blazini kot je dolga in široka pa še mal in midve sva lahko le lajali nanjo. :P Šefica pravi, da dobimo še eno če bo ta preživela moje zobe, kaj kako je nesramna. Moram jo spomnit, da je usnjen povodec še kar cel, no moj podpis je na njem a nobene lukne, tak.  Dobile smo še igračko, plišasto dolgo kačo in ko se igramo skupaj vsak del kače drugače piska ha :D . Nam je všeč Šefica pa pravi da bo znorela in nam jo občasno skrije, da ima malo miru, mislim  :mad:  z  Di jo iščeva in tudi najdeva, ha ha saj pravim da nima domišljije. Obetajo se nam lepi dnevi, baje gremo v hribe uživajte tudi vi proste prelepe dni. Mon Ami

December 23, 2015 at 6:38 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Ej kako ste. Toliko se je zgodilo, da ne vem kje naj začnem. Kot sem že najavila smo šli za vikend v hribe, jeee na našo priljubljeno Roglo. Najprej je bilo presenečenje za nas tri, sneg, uau. Vse poze sem preizkusila in jih pokazala tamali Didido, se je veliko naučila. Šli smo na celodnevni pohod in nekje na sredini srečali Donna z njegovo družino. Kakšno presenečenje, še sreča ker je prav takrat ta mala razvajenka poskušala izsilit nošnjo v naročju  ;) . Skupaj smo odšli naprej in v igri z Donnom je čist pozabila da je utrujena.  Jaz sem raje raziskovala okolico ker me ona dva norčka itak nista spustila v igro. Z mamo Bello sva imeli mir, kaj je že to  :P . Tudi naslednji dan smo pohajali po prelepem gozdu .  Odšli domov za nekaj dni in nato zopet na pot. Kam, na grozljiv kraj zame. Ustavili in prespali smo ob morju, ki je tako bučalo ob obalo in bili so velikanski valovi in sploh me niso opozorili. Ko sem odšla pokukat na rob je plusknil vame val, groza. Saj veste, da sem zelo pogumna ampak valov me je pa bilo že od nekdaj strah. Na srečo je bilo zjutraj mirno morje, ampak meni je bilo vseeno neprijetno na trajektu. Ko sem hotela pobegnit iz zgornje palube v avtodom so šele opazili, da nekaj ni v redu in me malo bolj pocartali ;) . Bella in Didido pa sta imeli celo palubo za igranje. Sledila je rodeo vožnja :/ . Končno smo parkirali, mm kako je vse dišalo in bilo je nešteto štoržev po tleh, juhej. Sledilo je še presenečenje, čisto prazna mivkasta plaža juhej bil je žur in medtem ko so šefi občudovali nov hotel smo me uživale na rajski travici. Zeleni, gosti ravno prav visoki za skoke, obrate :D . Po njami večerji so nas pa pustili same v avtodomu, kajjj , eh no saj smo bile res utrujene. Nas pa res ne zanimajo ognjemeti, ampak vseeno smo jim vrnile in zelo zgodaj zjutraj začele razgrajat. Didido je našla naglavno lučko na mizi in jo je prižgala, pol sva jo pa skupaj ovohavali, premetavali z taco mala se je celo usedla na njo. In kar naenkrat Šefica skoči, ha ha sva jo ustrašili, je mislila da smo sredi noči in da policaji svetijo v avtodom, ker seveda nismo bili v campu. Mislim ima pa domišljijo in ura je bila že skoraj sedem, alo vstat gremo, gremo na sprehod in plažo. Tako je bila počasna, da sva jo z praskanjem malo pospešile. Kako prijetni sprehodi so bili ob morju in igra s storži, super. Šefi so si privoščili martinčkanje na soncu, me pa igro na plaži.  Prehitro so minile počitnice jaz bi šla kar nazaj še posebej če bi vedela kakšne grde namene ima Šefica.  Vse nas je skopala, ej :( in to zaradi ta male tečke ker je imela v kožuščku toliko peska, da se je kar kadilo za njo. Sploh se ne spomnim kdaj me je kopala a ja enkrat pa res ko se je Ida povaljala v naravnem parfumu, jaz sem ga pa pojedla. Bila je tako jezna, da je obe skopala in mene namavžala po gobčku, uh grdi spomini. Zdaj pa je kriva Didido, v kopalnici sem se skrila pod likalno desko in bila čist na miru v upanju, da bo name pozabila. Najprej je bila na vrsti Di pol Bella in vmes ji je že malce škripalo v hrbtu, ko bi jo vsaj zagrabilo a nisem imela te sreče, uh kako je trmasta nazadnje je našamponirala tudi mene. Grrr ampak moram priznat, da je bilo prijetno, topla voda, nežna masaža, vmes mi je ušlo in sem zagodla od ugodja. Tako pa smo začele novo leto čiste, mehke, dišeče in naslednji dan je zapadel sneg jeee. Spet zabava lepo se imejte MOn Ami

January 5, 2016 at 7:35 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, malo z zamudo ampak povem vam, da je bil dan po kopanju zelo naporen. Zakaj, ker so se te smotane Šefice odločile, da nas je treba počesat, ojej. :mad: Na srečo je mene česala ta Mala Šefica, zakon je, tako je nežna, da kar zaspim v njenem naročju. Šefica pa se je lotila ta male Didido to je bil hec. Nič je ni cukalo, ampak ona je hotela krtačo pojest  :D , prav navijala sem za njo. To je bilo zvijanja, godrnanja iz obeh strani mala je prav uživala in kako je gibčna :P  na žalost je krtača ostala cela mala pa počesana pravi dišeč puhec. Za njo je na vrsto prišla Bella, ampak mali ni bilo dovolj in je pridno nagajala ter kradla krtače, ha ha. Saj veste, da sta obe brez dlak, če se mene gleda a ne  :P in so se česali tako dolgo kot jaz uživala to pomeni predolgo. ;) Predolgo ker je bil zunaj sneg in mudilo se nam je na igranje in zabavo. Še večja zabava je ko se nam pridruži Dustin z Didido se prevračata grizeta, mislim mene sploh ne pogledata. Saj ne da bi mi bilo hudo ker imam itak veliko dela z iskanjem sledov. Če se mi pa zahoče igre samo mamo Bello potegnem za uho in žur je takoj.  Didido se ni še nič umirila še več ima energije in ker so dnevi lepi se veliko igrava na vrtu. Lučke so pospravili, ker sva vedno znova razvlekle kable po vrtu, dobra zabava.  Pametna Šefica je kable dala v vrečko jo pokrila z snegom, tako je bil pod drevesom kup snega. Vsak normalen kuža bi skopal sneg in pogledal kaj je spodaj, a ne  8)  . Jaz sem kopala, ta mali pa je utrgalo ko je zagledala vrečko, ne vem zakaj ampak zelo rada se igra z vrečkami. Preden jo je odnesla je morala naredit luknjo, da so kabli padli ven, a ne logično če pa je bila vrečka zavezana, le kdo se je tega spomnil. Ko ji je uspela rešitev vrečke pa je mahala pred mojim nosom z njo in začel se je dir okoli dreves in hiše. Od vrečke so ostali majhni kosi, ko bi slišali Šefico kako je godrnjala ko jih je pobirala. Zato smo brez lučk, eh si bova našli drugo zabavo, pravzaprav sva si že. Vsak dan nosijo drva v hišo in malo jim pomagava ter jih pridno prestavljava bliže vratom, seveda rahlo preoblikovane ampak to ni važno saj izginejo v kaminu, a ne. Na veselje Šefice vrt ni več zanimiv, je zemlja pretrda se lahko kakšni manekenki poškoduje krempeljček. Lepo se imejte MOn AMi

January 14, 2016 at 7:36 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav. Moram vam sporočit, da imam dovolj, res dovolj. Didido bo uničila sloves schapijev in ne bomo več ovčarski psi ampak naročni psi, uh  :P . Z mamo Bello sva se odločili ukrepat, ker to je pa že višek mala je stara skoraj osem mescev in še vedno se hoče nosit halooo.  Ko jo Šefica vzame v naročje počakava minuto ali dve in v akcijo, skačeva po šefici in malo kroto vlečeva iz naročja. Včasih jo čist nenamenoma  8)  malo uščipnem za rep ali tačko, mala nama vrača ampak Šefica ni za to igro in jo hitro postavi na tla. Tako pa je spet ta prav schapi, jeee. Če je Šefica tok smotana da ne ve kdaj je dovolj je potrebno ukrepat. Moram pa priznat da je mala spretna pri igranju in zelo hitra, skoraj tako kot jaz. Ampak prebrisana pa ni tako, ha ha, ko me lovi zvijem rep pod noge, da ga ne doseže in delam cik cak zavoje, da se ji zmeša in na koncu kar obleži na travi. :D   Pred dnevi smo bili na ledu, zamrznilo je Vrbensko jezero. Juhej to je bila zabava, mama Bella je prava mojstrica-plesalka po ledu. Vsi so jo občudovali kako se je lepo drseče obračala, ustavljala in nam vedno znova ukradla žogo. Didido ne vem kako naj napišem, ok. z eno besedo neroda. Čeprav ima štiri tačke je padala na gobček, levo, desno lovila ravnotežje in na koncu pristala kje mislite, v Šefovem naročju, oh.  Ker sem bila tudi sama bolj previdna na ledu se ni dalo ukrepat. Šef jo je na drsalkah vozil nokrog, ej kaj pa jaz, bila sem zelo užaljena. Mala je očitno uživala v hitrosti, ko sem začela glasno protestirat se je spomnil tudi name in skupaj sva predrsala jezero. Na žalost je bilo bolj kratko, grdoba je izjavil, da sem pretežka :mad: , mu bom že vrnila. Že naslednje jutro sem imela priložnost za maščevanje. Zjutraj pred šesto uro se je zbudila ta Mala Šefica in tako dolgo smo praskale po vratih, da nas je spustila iz sobe. Bella in Didido sta pohiteli na dvorišče jaz pa smuk v kuhinjo in v veliko spalnico. Sploh nista vedela kaj ju je zadelo ha, ha, skočila sem na posteljo in se naredila strašno težko, da me nista zrinila dol. Ko je upor pojenjal, sem se po milimetrih premikala proti sredini, uspelo je. Dokler  Šefica ni vstala sem uživala na postelji, juhej.  Teža in velikost sta lahko zelo koristna  ;) . Zato sem bila cel dan zelo dobre volje, ne vem kaj je bilo narobe ampak na popoldanski sprehod smo šli prej  pred temo. Spotoma smo pobrali Dastina v frizerskem salonu, moram vam povedat da obožujem njegovo lastnico ker ima vedno, res vedno piškote za nas. Bila sem dobre volje in sem Dastinu malo nagajala, ga izivala ker je revež bil na povodcu. Ampak je bila Šefica zelo huda, tak, da nisem preveč izivala, ko pa smo prišli na travnik in sta bila ta mala lumpa svobodna se je začel žur. Oba sem premetavala po travi in ju vlekla za rep ter ušesa. Didido se je kar skrila k Šefici, jokica, Dustin pa je bil za žur. Super je bilo. Tako tudi vam želim lep dan Mon Ami

January 26, 2016 at 5:48 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav kar dolgo se nismo slišali ima ta moja Šefica tolk dela, da pozabi name, nič novega. Ampak jaz bi raje da pozabi name v drugih primerih. Na primer ko je treba na sprehod in dežuje. :mad: Danes sem samo smrček pomolila skozi vrata se hitro res hitro obrnila in šibala k Mali Šefici v posteljo. Ona me razume, da v dežju sploh ni prijetno zunaj skupaj sva se cartali. Didido in mama pa sta šibali na dvorišče, kakor hočeta  8) ampak prav kmalu sta začeli praskat po vratih, da gresta v hišo. Sem jima šla malo ponagajat ko sta se brisali v brisače. 

Sploh bi ne bilo slabo, da bi pozabila name včeraj ko se je kuhalo kosilo in pekli krofi, lahko bi kakšen košček dale bolj na rob pulta ne pa da vse skrivajo, uh :P . Bilo je zanimivo, ker se je obema mudilo Šefici skuhat kosilo in Mali Šefici pripravit maso za krofe, zato smo se lahko neovirano smukale okoli nju, ampak na žalost nič ukradle ker ni bilo priložnosti. Zdaj že avtomatsko pospravljata in skrivata njami stvari  :mad: :o :P . Sem vidla po slikah, da imajo moji sorodniki iste probleme, joj kak so tečni.  

Smo bili v soboto na Rogli in z tamalo Di sva našli cel kup zavržene hrane, take njami dobre. Šefica je znorela, ko je videla kaj počneva ker sem pametna seveda, sem pojedla samo mesek,  ta mala požeruhinja pa se je prav basala in sploh ni pogledala kaj je. In posledica, bilo ji je strašno slabo bruhala je in imela hude prebavne motnje še dva dni, lahko si predstavljate kako je bila Šefica besna.  In zdaj nas gleda na sprehodu kot sokol, da ja nič ne pojemo, grrr Didido. 

Ej mislim, da ne dežuje več, mogoče pa pride po nas lastnica od Dastina. Skupaj se odpeljemo do gozda in uživamo na sprehodu, ker ona pa ni tak tečna :) . 

Lep dan vam želim Mon AMi

February 10, 2016 at 5:47 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Hej kako ste, jaz imam novo delo ;) a že veste. Didido se ženi in nujno so potrebovali odganjalca psov, ja res je. To delo opravljam tako vestno, da je šele včeraj (po 14 dnevu gonitve) srečala prvega psa in to zato, ker sem se na travniku igrala z mamo in pasjo prijateljico in nisem bila pozorna. Kar naenkrat ta male ni bilo, uf odneslo jo je na drug konec travnika kjer je bil postaven adeler terjer, star prijatelj. Kar postavila se je pred njega in rep zavihala, ej komaj sem jo prepričala da mora nazaj in Šefica je tudi nehala čvekat končno in jo na ves glas klicala. Še dobro, da je bil kuža na povodcu in smo rešili situacijo, ampak pol pa kot da se ji je posvetilo kaj se z njo dogaja je cel dan iskala kužke. Jap bila je na povodcu jaz sem ji pa nagajala. Na obisku je bila Toya Šefica ji reče kar princeska, ker se tako tudi vede. Do mene je bila prijazna, celo kost mi je odstopila, postala je ta boljša prjatlca  :D , Di pa je bila malo ljubosumna na njo ampak na to je bila Šefica pripravljena in je naredila red. Skupaj smo se podile po travnikih in iskale dodatne vitamine. Jaz sem se odločila, da se še ne bom ženila, iz protesta ker me je zadnjič na veterini piknila in nisem dobila tolk njami briketkov kot Di. Drugič se bom upirala kot ona.  Lepo se imejte se še slišimo Mon Ami

March 6, 2016 at 6:10 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pa kaj je tem ljudem, povejte a se jim je zmešalo. Ne smem na njihovo posteljo, na sedežno na stole pa še kar naprej mi umiva tačke, kje je tu logika :mad: . Treba jih bo prevzgojit in to takoj, z Di se zelo trudiva mama Bella se je vdala v usodo.  Po kosilu sledi kofetkanje in čvek pa seveda moje cartanje pri šefu ko mi je odvolj cartanja pa z Di začneva z igro. Najprej po mizo se grickava, godeva, lajava tak, da jim greva fejst na živce in naju pošljejo v kuhinjo. Tam sledi pregled, inšpekcija pulta in štedilnika če so mogoče pozabili pospravit, ej zadnjič sem poskusila olje , šefico je kar vrglo iz stola.  No bolj redko se zgodi, da kaj ostane pol pa greva pred sedežno in se valava po preprogi, grizeva in na hitro se najina igra prestavi na sedežno juhej tam je najbolj kul. Na najino srečo Šef to bolj pozno opazi, Šefica pa naju vidi a naju ne izda. Tak je fino če sem jaz na sedežni in ta mali Di ne pustim gor, ko bi slišali kako se razjezi  :D . Na žalost dobre stvari na trajajo dolgo ker ko se Šef obrne in naju vidi je uf , takoj greva nadaljevat igro na dvorišče. Njegova prevzgoja bo dolgotrajna .

Lep dan vam želim  MonAmi

March 7, 2016 at 7:37 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

En lep sončen pozdrav.

Dobre volje sem ker je tako lepo vreme. Kaj novega pri nas ? Začelo se je delo na vrtu in dvorišču. Veliko smo zunaj in me kosmatinke pridno opravljamo svoje dolžnosti in čuvamo dvorišče. Tudi če gre mimo najboljši pasji prijatelj lajamo nanj, čist za opozorilo, da je to naš prostor. No ja ko pride k ograji ga malo poljubčkam :)   pa saj nihče ne vidi ker pol hitro spet začnem lajat  :P . Ja z Šefico sva imeli hude pogovore, ona jih je imela. Ob robu vrta sva skupaj sedeli in mi je razložila da letos bi bilo dobro da imamo lep vrt, da so vrste posajenih rastlin res v ravni vrsti, da je čebula, ki jo je posadila po treh letih, za spremembo cela in še veliko več. Si nisem zapolnila je bilo preveč  :P  oh koliko besed lahko bi samo rekla naj pustim vrt na miru. A ja na koncu mi je še zagrozila, da mi bo navila ušesa če bom skakala in delala kroge po vrtu, če bom pa zakopavala kosti mi grozi dosmrtna ječa ha,ha :lol: . In pogovore je imela samo z mano, halo kaj pa Di in Bella. Vse sem jaz kriva, katastrofa. OK zaenkrat sem pridna, ampak če bo ta mala skakala po vrtu bom tudi jaz in pika. Mal me je razočarala ker noče nič nagajat, igra se z igračkami z mano ampak vrt ji ni zanimiv  :mad: . Boljši je Dastin ki se rad lovi po sveže zoranih njivah pol greva v potok in spet na zemljo, super . Si predstavljate kako dišiva po zemlji, hmmm če je še kje pognojen travnik je vonj še boljši. A na koncu je razočaranje, umivanje. :(  Dnevi so lepi, dolgi in naporni Didido je tako utrujena da zaspi pred bano, zato se vedno prva umiva in gre počivat. Še vedno spimo v hiši pa mi ni všeč ker ti zmešanci zvečer kurijo v kaminu, halo se bodo pregreli.  Raje bi bila zunaj in to jim z mamo Bello kaževa vsak večer pa jim še ni kapnilo. Saj bo, lep dan želim MonAmi 

March 31, 2016 at 5:55 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Uau kakšen dan je bil včeraj. Že zjutraj je bilo zanimivo, ko smo se po sprehodu in zajtrku seveda, odpeljali z avtom. Z nami je šel Dustin in njegova lastnica, ampak ta lump je lahko sedel na zadnjih sedežih, krivica, me pa smo se tišale v prtlažnjiku :mad: , on pa sam kraljeval zadaj pa še čez mrežo nas je izival, res. Z Didido sva odtrgali mrežo, ki je delila prtlažnjik od sedežev pa je Šefica tak zarjula, da ne drzneva naprej, da sva ostali zadaj. Ko smo prispeli smo zaslišale lajež in treba je bilo odgovorit, komaj smo čakale, da so nas spustili ven. Jaaa koliko kosmatincev pridružili so se nam še medvedki za katere sem skrbela Donn in Dagmar, pa še sestrica Margo in Thor. Še nikoli nas ni bilo tako veliko na razstavi. Vsi so mi bili všeč ampak še posebej sem bila navdušena nad lastniki medvedkov ker so imeli polne žepe njami zadev. Ker so bili nervozni sem se samo usedla zraven milo pogledala in vola njami v gobček. Seveda sem poskusila odpret tudi njihove torbe nahrbtnike pa ni šlo. Jaa pokazali smo se sodnici, ki je pa bila malo tečna in ni pustila mali Šefici priboljškov v ringu.  Brez nagrade se pa jaz ne grem :/ , tekla sem kot do konca utrujen kuža z glavo proti tlem, tak. Zmagala je ta mala zgaga Didido, eh saj bo videla. Po razstavi smo se lovili na travniku a je bilo tako vročeee, groza sem jim že prej nakazovala, da tam je voda pa me Šefica ni spustila tja. Še sreča, da je bil zraven en moški, ki me je videl in predlagal kopel, juhej to pa je bil žur. Super smo se zabavali. Lepo je bilo, samo zvečer mi je bilo tako hudo zaradi priboljškov, da sem dvakrat bruhala.

Zdaj je bolje, gremo naprej v nov dan Mon Ami

April 4, 2016 at 4:32 AM Flag Quote & Reply

You must login to post.