SCHAPENDOES - OVCJI KODER

Subtitle

Forums

Post Reply
Forum Home > Mon Ami pise > Pise Mon Ami

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav saj ne boste verjeli kaj se mi je danes zgodilo.

Zjutraj gremo na naš sprehod in sredi travnika muca, uf rep mi je kar obstal, kjub godrnanju šefice, da mi bo navila ušesa sem zakopala tačke (kot štart pri formuli ena ) in šus mama pa za mano. Ja za mano se je slišal tudi jezen glas Šefice Mon ami iiiiii, ej ko zategne ta svoj i je konec heca. Mal sem si še dala duška in glej ti to prišla do ceste, ups ni čudno, da se tolk drla. Pa res mi ne zaupa, niti z tačko ej kaj tačko še z krempeljčkom nisem stopila na asfalt, pf. Mačka je seveda ušla. Spustila sem previdno ušesa in repek pa nazaj do Šefice, mal me je nadrla kaj si grem a nič hudega čez dve minuti sva se z mamo že igrali. 

Nekaj dni nazaj pa me je res za ušesa in spet so krive te smotane mačke. Pri čist določeni hiši jih imajo cel kup in tak je fajn ko se razletijo če pridirkam do njih. Ampak ko sem jih zadnjič pregnala sem zavohala njihov zajtrk, šefica me ni vidla zato sem opustila lov in se lotila zajtrka. Njami zelo dobro, pozabila sem na čas in Šefica je šla za mano in me zalotila :P . Kako je bila huda, uštela me je in do doma sem morala bit na povodcu, nič ni pomagalo da sem jo tak lepo gledala in previdno mahala z repkom, nič, čisto nič. Zdaj ne grem več k tej hiši, se ne splača.

Danes pa sem zavila k sosedom samo mal sem se hotela pozdravit z muco 8) ,  to je ta rdeča muca, ki pa je skočila vame. Ej prijela se je za rep in pihala, ustrašila sem se tekla okoli avtomobila ona pa še kar na mojem repu, katastrofa. Rešila me je šefica, ampak mačka ni odnehala še enkrat mi je skočila na rep, še dobro da imam velik dlake. Hotela je pomagat mama Bella a ji Šefica ni pustila. Saj bo vidla ta mačka, ko pride na našo parcelo :o :mad: .

Grem na obhod, lepo se imejte Mon Ami

February 16, 2015 at 5:53 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, ja vsaka palica ima dva konca pravi Šefica. In še res je sosedovi muci se je kmalu pokazala, ha. :D  Ker ji vračam z obrestmi njeno zlobo, začel se je njen ženitven cirkus. Verjetno so jo od doma kar nagnali z priveski vred, ker bi ona svoje čare kazala kar na našem ozemlju, o to pa ne bo šlo. Tako jih preganjava z mamo Bello okoli hiše da se kar kadi za njimi . Samo včasih jo naš maček Maxi pretihotapi na zgornji balkon in jo ima čist zase ;) , lisjak. 

V soboto smo bili na Rogli bilo je super divjat z Šefom po tekaški stezi. Moram se pohvalit, da sem zelo hitra in tečem kar pred njim, se kar kadi izpod mojih tačk in včasih dobi kakšno kepo :P . Ampak bilo je mrzlo, pihal je veter in ko smo se vrnili v avtodom sva se v z mamo ulegli kar pred škatlo ki je pihala topel zrak. Ko bi jih slišali kako so se čudili, kot, da naju nikoli ne zebe  :roll: .

Danes pa katastrofa. vsako jutro naju najprej spustijo na dvorišče ker pač ne moreva čakat, da se ta počasnela obleče in pripravi. Midve morava ven in pika. Ampak danes se sploh nisva premaknili izpod strehe in ko sva stopili ven so najini repki kar padli navzdol, neeee  dež. Jaz bi kar nazaj v hišo ušla, a me je Šefica  privezala na povodec in šli smo na dež.  Najtežji so prvi koraki pol pa sem itak mokra in takoj dobre volje. Ko smo prišli domov pa obvezno umivanje, brisanje, to je super, najprej ročno in nato brisanje v postelji  :D   .

Upam, da bo nehalo deževati, želim vam lep dan Mon Ami

February 24, 2015 at 5:57 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, spet smo se potepali po Italiji. Vedno bolj sumim da so razstave le izgovor za raziskovanje krajev, meni je prav  :) . Na pot smo odšli v petek pozno po dolgem sprehodu in prav prijetna je bila vožnja, no saj se ne spomnim veliko ker sem spala kot hrček, pravi Šefica  ;) . Ko smo prispeli ob enih zjutraj sem se glih prav spočila in bi pasal sprehod, ampak niso bili za to dobila sem le izhod za njune zadeve pa nazaj spat, eh  :roll: . Zato sem bila pa zjutraj spet zgodna in ob sedmih sem že raziskovala okolico. Na razstavi ni bilo nič posebnega, a ja samo to da me je Šefica sama peljala v ring, ker baje mali Šefici preveč nagajam, pa ja. Saj sem tudi njej, da ne bo mislila kdo je glavni tu. Bella pa je blestela premagala vse psičke in psa, juhej bila je ponosna :D . Jaz pa sem se najbolj razveselila male Olivije , prijateljice za igro. In za nagrado so nas spustili na travnik, kjer smo se igrale, divjale pridružila se je celo mama Bella bilo je super  :D . Šefica pa je brusila angleščino z lastnikom Olivije, katastrofa  8) . Popoldan ko smo bile prijetno utrujene smo se odpeljali proti morju. Prišli smo še ravno prav čas, za eni večerni sprehod. Ampak kakšen sprehod, juhej nizka pokošena trava polna vonjav, nosek je delal na polno. Komaj sem čakala jutra, bilo je še bolje  :) , z mamo sva tekale iskale, uživale in veste kaj peljala sta naju na mivko, tu je bil šele žur. Kar dve uri smo se podili naokrog in prišli strašno lačni nazaj do avtodoma. Vanj nas niso spustili, ker sva bili baje preveč polni peska, barabe, ampak sva dobili pa res dober zajtrk konzervico z briketi. Pol sva pa jodlali in lajali pred vrati, ker se je slišalo da jedo nekaj dobrega, vmes sva še pregnali kakšnega kužka, ki si je drznil priti blizu. Šefica pravi, da si bližino narobe predstavljava, da je najina mera zelo razvlečena, ker če vidiš kužka na razdalji 20-40 metrov to ni bližina. Eh kaj pa ona ve mi imamo drugačne mere, a ne. :P 

In še en problem ima, hud problem, ker pošteni pridni kužki morajo po sprehodu nujno dobit skledo hrane in to po vsakem sprehodu, amen :| . Ampak nama dajo le zjutraj in popoldan vmes so na naših potovanjih sugurno trije sprehodu, vedno ko pridemo nazaj stojiva zadaj kjer je v prtlažniku hrana in jim namigujeva ter kaževa, Šefica pa kot da je gluha in slepa  :mad: , pa še hvali se kako naju razume, pf.

Nama je pa na razstavi kupila novo igračko, tako dolgo mehko, res super igračko. Dolgo zato, da naj bi jo držale vsaka na svoji strani, no ta pa res ne pozna naših iger, vsako igračo moraš ukrast in to ne gre če le vlečeš. Potrebno je malce uščipnit soigralca, saj ni važno z mamo sva se odlično zabavali.  

Vam povem, da me mama zadnje čase pogosto preseneti, Šefica pravi, da je lumpa.  Zvečer ko sem že spala in so Šefi igrali karte, Bella jih je seveda grela pod mizo, se kar naenkrat vstane in vse se ustavi, kot bi zamrznil sliko, ha ha. Vsi presenečeno obstojijo in ji sledijo, Bella pa veselo hop na posteljo malce odkoplje in povleče ven najino novo igračo (so jo skrili), juhej kar vrglo me je pokonci saj sploh nisem vedela da jo imava. Odnese jo pod mizo, takrat pridem še jaz na svoj račun, vam povem, da sem se takoj zbudila. Igračo zagrabim na koncu in jo kar z mamo Bello vlečem izpod mize, ona pa nazaj, ha ha. :lol:  Kar nekaj časa sva se tako zabavali, kljub godrnanju, saj veste koga, na koncu sva omagali in jaz  sem zmagala ter zaspala z igračko pod trebuhom, da mi jo kdo ne bi spet skril.

Lepo smo se imeli  Mon Ami

March 2, 2015 at 5:07 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, kako lepi dnevi so.

Najlepše je to, da so tudi Šefi več zunaj na vrtu, ker ko so bili v hiši sva tudi medve bile z njimi ampak v hiši je dolgčaaas. Zunaj ja zunaj se dogaja, paziti je treba na mačke, čuvat meje pred predrznimi psi,  pomagati pri prekopavanju vrta  :P  in rož čeprav se s tem ne strinjajo vsi. Vam povem, da je zemlja na vrtu tako prijetna, mehka skoraj kot mivka na morju in ni ga čez užitek, da prednje tačke porineš vanjo ter malo zakoplješ. Seveda moraš bit previden da te ne zalotijo. Moj recept, koplješ hitro pogledaš naokoli, ok ni nikogar pa spet koplješ in tako naprej. Ko pa slišiš Mon Amiii dol z vrta, pa dir okoli ute in previdno iza vogala preveriš stopnjo jeze (na lestvici od 1-5 je običajno le na 2 tak, da ni panike) in se zaletiš v njene noge :D .  Najhuje je, da ne smeš v hišo, češ da so šape blatne, uf pa se vsedem pred vrata in jih umetniško packam z brado in tačko  ;)  . Nekaj časa me še trpijo, pol pa me šefica zagrabi umije tace, spusti v hišo in zagrozi da naslednjič vstanem zunaj, ja ja. Zaradi umivanja se mi ne ljubi vsak dan kopat v vrtu.

Si je pa pred dnevi mamica Bella poškodovala tačko in zdaj jo vsi cartajo dvigujejo na posteljo in iz nje, mislim, ko ne gledajo pa ona sama skače gor in dol. Pa igrat se ne smeva, katastrofa. Ampak vsaka stvar je za nekaj dobra, zdaj imava jutranje sprehode po hmeljiščih in travnikih, ker sem baje jaz  tako zaposlena z vohanjem sledi, da ne težim z igranjem  :| . Spet sem jaz kriva.Kaj pa mama Bella  :/ , danes je dobila nek povoj na tačko in je po nekaj korakih kar poletela in me napadla, njo niso kregali samo briketek je dobila revica, da se je umirila  :roll:  :mad:  , mislim.

Krivica, same krivice, saj bodo videli, v nedeljo grem baje na izpit RO in z Šefico veliko vadiva bom še premislila, a bom pridna. 

Lepo se imejte in veliko sončka vam želim Mon Ami

March 19, 2015 at 5:48 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Na pomoč, na pomoč,  zmešalo se ji je, ta glavni Šefici  :( . Jaz se bom odselila, pa prav name se je spravila in zakaj.

Baje zato, ker so zaradi mene ostali brez kosila. Lej, res sem pojedla sedem zrezkov , naredila sem jim uslugo da bodo imeli bolj uravnoteženo zelenjavno kosilo  :D . Itak je sama kriva, kaj pa med pripravo kosila skače v drugo sobo na računalnik.

Da vam napišem kako je bilo preden si bo ona zmišljevala svojo verzijo  :P Saj veste da z mamo Bello vedno sodelujeva pri kuhanju in najin najljubši zvok je pok ko se razbije jajčka, jee, to slišiva tudi če sva slučajno na dvorišču. Zakaj, ker po paniranju mesa dobiva ostanek jajčka z mlekom njami, odlično. Tako je bilo tudi včeraj ko je končala in pomila tudi najini skledici pa je Šefica odšla v sobo na računalnik.  Saj je umaknila desko z mesekom k steni, ampak jaz se tudi učim  ;) . Mal sem počakala in šla tudi priverit če še zija v ekran pol sem se pa stegnilaa tako kot še nikoli na pult si pomagala s tačko ter potegnila desko bližje. Ostalo je bila mala malica, dobra malica čeprav panirani zrezki še niso bili pečeni  :) . Nisem bila dovolj hitra, da bi pojedla vse ko se je vrnila sta ostala še dva meseka. Kakšen cirkus je zagnala, dobro da sem hitro šibnila na vrt, lahko bi mi res navila ušesa tako je bila jezna. K sreči je morala hitro v trgovino, ko je prišla nazaj se je jeza že ohladila, uf.

No to smo razčistili, ostane še prepoved igranja  :mad:  sploh nama več ne dovoli, da bi se z mamo igrale tudi doma ne, mislim halo inšpekcija, policija 

:mad: . Mamo res boli tačka kadar jo obne ampak tudi ona bi se igrala čist malo pa samo slišiš ne mir !!  Tole, pa ne vem če bom preživela, na pomoč .

Lep dan vam želim Mon Ami

March 20, 2015 at 6:42 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Lep pozdrav

Sporočam vam, da je že bolje, kljub dežju je posijalo sonce, mama Bella je zdrava ne boli jo več tačka in lahko se igrava. :D

Kakšen užitek, ja dolžna sem vam poročilo iz nedeljskega izpita.

Začelo se  zgodaj, celo zame :P ob pol šestih zjutraj . Sploh nisem hotela iz tople postelje pa me je prepričala s cartanjem  ;) . Ko sem pa zagledala un rdeč nahrbtnik, ki je vedno poln dobrot in igrač me je kar odneslo v avto. Z nama sta šle še mama Bella in mala Šefica za pomoč baje.

Tele vaje so res super, samo ubogat moraš pa dobiš same dobrote in pohvale. Ne vem kaj je bilo Šefici, da me je ogrevala na povodcu, ko sva bili pa na vrsti, da greva na progo me je pa spustila. Kar prešinilo me je, da bi ji malo ponagajala in stekla sem na varno razdaljo, da me ni mogla zgrabit in če bi me poklicala ali se razburjala bi naredila nekaj šus krogov okoli nje .

Pa me je razočarala, samo obrnila se je stran in odšla mimo ovir na travnik, kaj pa zdaj  :roll: ,ni mi preostalo drugega kot, da sem se ji pridružila dobila sem lepo pohvalo in skupaj sva odšli na progo. Vaje mi niso delale nobenih težav, samo prepočasi je šlo vse skupaj, zato sem kakšno vajo še dodala, da so videli kako sem pridna ;) . Bila sem pohvaljena in dobila sem par klobasic, njami. Baje sem naredila izpit  bolje kot mama Bella, jeee.

Glavna nagrada pa je šele prišla, odpeljali smo se k mojim prijateljem borderjem (najraje imam Blis) in kitajčici Pippi. Skupaj smo odšli na sprehod po travnikih in gozdu. Prav hecno se mi zdi, da se me mala Pippa boji in zato sem skoz v njeni bližini, da ji lahko nagajam  :P . 

Lep dan vam želim Mon Ami

March 26, 2015 at 6:27 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Ojla, nekaj toplih prijetnih dni je za nami.

Vse se prebuja, imela sem pomladanski krst pravi Šefica. Vohlajala sem med rožicami in kar naenkrat prifrči mimo brenčeča majhna živalca, hotela sem jo ujet, auč in dobila boleč pik v smrček. No, kje so ko jih potrebujem, nič sama sem si pomagla z blatnimi obkladki na smrček :P . Ko so pa ti obkladki postali problem, saj skoraj nisem mogla odpret gobčka sem smuknila k šefici v kuhinjo.  Skoraj jo je kap, njena rešitev spet ta voda :mad: , spirala mi je smrček z vodo in ker ni in ni šlo dol (kvalitetni obkladki v dlaki ) mi je gobček kar potunkala v vodo, ej je normalna :mad: . Ko bi videli kako sem se upirala, pa ni pomagalo, drugič jo bom ugriznila. Ampak rešila me pa je in še želo od one brenčeče živalce mi je vzela iz smrčka. Še sreča, da je videla zakaj sem se tako namučila z obkladki in ni bila huda. 

Moram vam zaupat, da sva se z mamo dogovorili, da se isti čas ženiva, ker nikoli ni kužkov okoli hiše in tokrat bova močnejši, bolj bo dišalo naokrog. Šefica sicer ni preveč navdušena, predvsem ker zamujava kar tri tedne. Ampak najin cirkus se je začel in zelo sva nemirni mama Bella mi skoz nagaja, še dobro da je tačka zdrava :) . Šefica pa že razmišlja o Bellinem ženinu in kako v najkrajšem času priti do njega in nazaj. Drug teden bo zanimiv, upam, da me vzamejo zraven.  

Lep teden vam želim Mon Ami

March 30, 2015 at 5:06 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, pa smo nazaj.:)

Malce sta naju presenitila z odhodom, saj kot ponavadi prej ni bilo nobenih priprav, nervoze, kupčkov stvari pred vrati. V sredo popoldan sta pripeljala avtodom, naju poklicala vanj in smo šli, mal pa me je skrbelo, da nista vzela nič hrane za naju :roll: 8) . Pa sta sem preverila samo ni mi jasno kdaj, no saj ni važno v sredo smo se dolgo vozili in pozno popoldan parkirali avtodom ob jezeru. Juhej, kopanje ja ni šans, skoz se je drla ne v vodo Moniii ne, polna ušesa sem jo imela. Pa za kaj smo sploh parkirali tu, če se ne smem kopat :mad: :o . No zjutraj pa sem se lahko kopala in sem to veselo izkoristila bilo je super. Po zajtrku smo še malo uživali na toplem sončku preden smo se odpeljali naprej. Kam, ni mi bilo jasno.  Popoldan smo prispeli do majhne, prijetne hiške z velikim vrtom. Odprili so nam velika vrata, da je šef parkiral hišo na dvorišče. Po pozdravih in ljubčkih, blek, jaz se nisem pustila so nas povabili v hišo. Šefa sta naju hotela zapret v avtodom pa je starejša gospa z ostrim NOOO to preprečila, sem ji dalal lubčka v zahvalo. Tale francoski NOO mi je postal zelo všeč, ker nikoli ni bil namenjen nama ampak vedno Šefom. Se je pa mama Bella začela malce čudno vesti sploh se ni zmenila za nas, samo vohljala je naokrog in tekala. Ko sem zaslišala lajež iz hiše mi je bilo jasno, da išče kužka :P , bilo je prav hecno, ko smo me odšle v hišo je kuža tekal vzunaj, čudno res. Pa ni bilo časa za razmišljanje saj se je začela kuha večerje. Hi, hi in spet ta NOO, ko naju je hotela Šefica prijet, da bi ne sodelovale v kuhinji. Zmagala je seveda gospa, res mi je bila všeč in imela je super kuhinjo z pravimi merami  pultov, da sva lahko s smrčkom preverjale kaj se dogaja :) . Šefica je izgledala kar malce napeta, ko sva z Bello z noskom raziskovali predale in omare pa ni upala nič rečt, super. Ja za pregled hladilnika sem bila pa prepozna, ker je bila bliže Bella in je ona naredila inventuro :( :P .Samo eno zadevo bo treba popravit in jih naučit, da kaj njami tudi pade na tla ubogim sestradanim kužkom.  Pa da manj čvekajo, to je katastrofa pri jedi so se tako pogovarjali, da naju sploh niso opazili, ko sva iskali usmiljeno osebo za kakšen košček. Eh, škoda da smo bili tam tako kratek čas bi jih že naučili manir. Zvečer sva z Šefom odšla na sprehod mama Bella pa je imela zmenek z kužkom, ki ga meni sploh niso pokazali, nezaslišano. Videla sem ga šele zjutraj, uau kakšen maneken z tako šarmantnim šopom bele dlake, takoj mi je bil zelooo všeč.  Ampak opazovala sem ga lahko samo nekaj minut in še to iza Šefovega hrbta na vratih avtodoma :mad: :o . Poskušala sem se zrinit skozi vrata levo, desno ni šlo, pol sem Šefu dala en tak moker lubček, da bi me pogledal in spustil ven pa nič. Celo zapru je vrata, oh. Čez čas je Šefica prinesla Bello v avtodom, ja prav ste prebrali prinesla, od kdaj pa se nosi zdrave kužke naokrog, vtf. In Bella težko opišem, znorela je začela se je vrtet, delat prevale, postiljat posteljo, smejala se je , res. Samo stala sem in ji prisolila dve zaušnici z šapo pa ni pomagalo, kaj takšnega a tako se počutiš po zmenku. Jaz bi tudiiiii, a kaj ko so lepotca Bramija odpeljali in z njimi sta odšla tudi Šefa. Hotela sta naju zapret v avtodom in zaslišal se je spet NOOO, hi hi nekaj časa sva bili v hiši, vendar sva se prijetno počutili na vrtu in pri odprtih vratih avtodoma. Imeli sva pregled na ulico in čuvali sva hišo, ker če naju kje pustita, hiše sigurno ne bosta, še nikoli nisva bili tako dolgo sami. Zato sva bili zelo veseli, ko sta se končno prikazala in odšli smo naprej. Všeč mi je bil postanek ob jezeru naslednji dan, ampak imela sem slab dan mogoče zato ker mi niso pustili do Bramija.  Hotela sem se kopat ampak tam so bile čudne alge in nisem upala v vodo pa tako mi je bilo vroče. Kar naprej so se mi zapletale paličice v dlako, čudno je bilo pa še Šefa sta si delala norce iz mene. Pol sta šla z mano do jezera ampak takoj so priplavale čudne bele velike živali, ki so pihale kot mačke in spet sem bila brez ohladitve. Ojoj, šele ko me je Šef prijel in nesel v vodo sem se prijetno ohladila, kakšna sramota :( . Sploh nismo veliko prehodili pa sem bila utrujena, čudno. Zato sta Šefa sama odšla na otok cvetja, z Bello pa sva čuvali avtodom in počivali. Ostala nam je le še pot do doma z postanki seveda. Šefica pravi da bom čez dva meseca pomagala mami krotit male šapije, sploh si ne predstavljam bomo videli.

Lep dan želim Mon Ami

April 14, 2015 at 7:21 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Uau kakšen vikend. Pri nas pa res ni nikoli dolgčas.

V soboto smo spet zgodaj odšli na pot in lilo je kot iz škafa. Ko so končno odprle vrata prtlažnika sem pokukala ven, uf dežuje. Ampak z veseljem sva skočili ven, ker se je slišalo veselo lajanje odšli smo na expres sprehod, grrr, pol pa nazaj v avto. Kaj se dogaja  :roll:  hočem ven. Čez čas so me prišle iskat in zagledala sem agility progo, a to je to no v redu. Malce sva se ogrevale in skakale  kmalu sva bili na progi. Prav lepo sem skakala in poslušala malo Šefinjo ampak tuneli so bili čudni, vam povem res čudni. Zato nisem hotela vanje, pa sem morala ker je bila mala Šefica huda, tečka. Na koncu sem bila pohvaljena in še pošten sprehod sva dobili z mamo Bello. Seveda sva bili, OK. smo bili čisto mokri, do drugega teka sva z mamo počakali na suhem v avtu. Šefici pa sta zmrzovali na mokrem in vetrovnem poligonu, butare z nama bi bile v avtu. In drug tek, tokrat nisem nič kriva res ne, ker je mala Šefica zamešala parkur. Bila je tako pomrznjena, premražena, da še glava ni več delovala. :P 8) .

Komaj smo čakale, da smo prišle domov in se pogrele v hiši.

Tudi v nedeljo je bil cirkus, spet sva bili brez sprehoda, ker smo se že zgodaj zjutraj odpeljali na poligon. In to na naš poligon, kamor vedno gremo peš :mad: :/  nič mi ni bilo jasno. Jezno sem lajala v avtu naj me izpustijo ven, a ni pomagalo kar nekaj časa je minilo, da so naju spustili ven. Kratek sprehod in vaje na poligonu. Prvič sem tekmovala v RO, kako zabavno je jezit Šefico na poligonu, ko mi nič ne more. Ker včeraj nisem šla v tunel sem v nedeljo šla kar trikrat baje bi morala le enkrat  ;)   Miza je bila postavljena v bližini traku, ki je označeval parkur zato je bilo zabavno skakat čez trak, bolj zabavno kot pohitet na mizo. Zabavala sem se, pa Šefica ni bila nič huda. Tudi mama Bella je tekmovala. Dan se je končal z prijetnim sprehodom ob Savinji, vsaj to.

Verjetno vas zanima kako je z mamo Bello, nič posebnega dobre volje je igra se z mano. Ena razlika pa je, požrešna je,  zdaj bolj prosi kot jaz in vse poliže iz svoje skodelice, prej je vedno pustila malo briketkov še zame. :(

Lep dan želim Mon Ami

April 20, 2015 at 5:37 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Hojla, kako ste. Bo že čas, da napišem kaj se dogaja pri nas.

Na obisku, počitnicah je bila najina prijateljica Pupa. Bila je v tistem zmešanem obdobju ko psi norijo za tabo, saj veste. Ker ima doma pet fantov je prišla k nam, da si je malce odpočila. Imela je mir pred njimi samo počivala pa ni nič, kar naprej je skakala po meni, jaz pa sem ji vrnila z divjanjem :) , lepo sva se zabavali. Veste tudi Pupa kot moja mama Bella pričakuje mladičke in zanju imajo posebno hrano in tabletke, zame pa nič :mad: krivica. Največja katastrofa pa je to, da oni nočeta tabletk, šefica se je zelo namučila, da sta jih pojedli. Jaz pa bi, res, če je kakšna tabletka pristala na tleh sem jo hitro pojedla in odhitela ven, ha. 

Skupaj smo preživeli nekaj dni v mojih nebesah (Bukovniško jezero). Z mamo sva takoj zavohali, da ima Pupa posebno njami hrano in sva med vožnjo stražili pred vrati kopalnice v kateri je bila hrana. Sploh ni bilo običajne gneče pri šoferju :P . Zato pa si je Pupa privoščila vožnjo v naročju male Šefice. Ko smo prispeli pa sem pozabila na hrano, ker v teh gozdovih je tako prijetno tekat in iskat sledove živali. Pupa je stražila avtodom, medve pa na sprehod z Šefico. Ja gremo, pa ne po cesti po gozdu med mogočnimi drevesi, cvetlicami in omamnimi vonjavami. Tako sem bila vztrajna, da mi je Šefica lepo sledila ampak kar naenkrat ni vedela kje smo, vodja pa tak  8) . Pol me pa ni več ubogala, sploh se ni zmenila zame, ko sem ji kazala pot čez gozd in prisežem, da sem jo peljala nazaj  :roll: . Eh pa smo šli po zoprni makadamski cesti, vseeno sem skočila še v gozd na oglede. Morala bi mi biti hvaležna, ker, ko smo prispeli nazaj do avtodoma sta Šef in mala Šefica že skoraj skuhala kosilo in ji ni bilo treba kuhat  ;) Bila sta tako lačna, ona pa namesto, da bi mi dala meseka me je zašpecala :mad: , saj ne moreš verjet. Sploh ni bila huda ker smo se izgubile ampak zato, ker sem se ohladila v vodi. Da sem bolj natančna, po divjanju v gozdu mi je bilo takoo vroče pa še žejna sem bila in ko sem zagledala lužo sem se z šusom vrgla vanjo, super. Ona pa je vpila in norela, na hitro sem se ohladila in dobila še blatne obkladke po nogah in trebuhu :P , mislim, da ji to ni bilo všeč. Halo, kaj bi rada da se pregrejem  :P  :roll: . Ko sem se posušila je itak vse odpadlo dol, ampak je bila tečna in me je še počesala. Nič hudega mi je bilo prav prijetno . Zvečer pa sem z mamo in Pupo stražila avtodom, ko so se oni namakali v bazenu. Bo treba odkrit bazene za pse, a ne. Zjutraj je deževalo in tako zgodaj (ob šestih) nobena ni hotela ven, zato smo se samo odpeljali proti domu.

Ustavili smo se v Celju kjer je bila agility tekma. Zelo lepo sva tekli z malo Šefico brez napak opravili z jumpingom, zataknilo se je pri drugem teku, ko sem hotela v napačen vhod tunela. Ej kak se je zadrla ampak tačka se je dotaknila tunela in sem bila diskvalificirana, škoda tako lepo sva bili usklajeni. Šefica pravi, da sva vsako tekmo boljši in to je važno :D .

Mama Bella je imela pregled pri veterinarju in zdaj je vsa nervozna, ker so jo pobrili po trebuščku. Vse jo srbi, revica kar po treh tacah hodi in se skriva v koči. Mogoče ji je nerodno, sem ji že povedala da se prav nič ne vidi razlike :) .  Kmalu bo na polovici brejosti in do včeraj je bila zelo dobre volje, z malo Šefico se igra z žogo. Z mano se pa noče več igrat  :( , Šefica pravi, ker sem prevelik divjak, ni res. A ne ?!! 

Pozdrav Mon Ami

May 5, 2015 at 6:53 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

HALOO kaj jim pa je bilo včeraj, saj je bilo zelo super, sam mal čudno.

Jutranje delo-sprehod kot ponavadi, le da se je tokrat mama Bella celo igrala z mano na travniku. Lovila me je in zadaj sem jo slišala kako je godla ker me ni mogla ujet, niti za rep jaaa. Skupaj sva se valali po sveže, prijetno pikajoči pokošeni travi. Vam moram priznat, da se je mama malo spremenila, bolj je počasna, noče se igrat in jaz kot pridna kužika to spoštujem in ji ne nagajam. Ne izsiljujem z lajanjem.  :) Šefica pravi, da sem zelo pridna.In včeraj so bili vsi tako prijazni z mano, ko sem želela so me cartali, igrali se mi zdi, da sem še premalo izkoristila :P . Po dolgem času sem dobila bikovko, juhej kako imam rada to palico. Pa super kosilo z mesekom, kar zadnje čase ni redkost, ker mama uspešno izsiljuje dobro hrano  8) . Za konec  sem imela še prijetno masažo z krtačo, to. Bil je poseben dan, rojstni dan. Saj po moje bi bil lahko vsak dan, a ne.

LP Mon Ami

May 14, 2015 at 6:25 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Dolgčas, dolgčas na pomoč. Kako mi je dolgčas, vsi nekaj delajo, barvajo, tolčejo, vrtajo, brusijo še hišo bodo zrušili :| , mene pa odganjajo stran češ, da bom ves prah raznosila po hiši, pa ja. Danes pa sem skmuknila v najino-pasjo sobo in ukradla plišaste igračke. Najprej eno, pol sem se vrnila še po drugo, nesla sem ju v dnevno sobo na sedežno in čakala. Ni bilo treba dolgo čakat, saj me je opazila mala Šefica in začel se je boj :D , kot v kriminalkah, napet boj zmagala sem seveda jaz  :P . Mama Bella naju je le opazovala od daleč, uf kakšen trebušček ima in prav hecno počasi se premika komaj, da se ji uspe še zvalit na hrbet in se valat. :P  Nekaj časa je bila super ker je izsilila od šefov super hrano, zdaj pa je spet samo požrešna in poje tudi same brikete, katastrofa, ker zato tudi jaz ne dobim dodatka. Zanimivo je, če jaz ne pojem obroka se nič ne sikirajo, čisto nič Šefica reče boš pa zvečer saj si itak predebela, halooo, ko pa Bella ne poje do konca pa hitro najdejo dodatek, eh :mad: . Komaj čakam, da nehajo razbijat po hiši in bodo imeli več časa tudi zame.

Lep dan želim Mon Ami

May 29, 2015 at 8:09 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Končno malo miru pri hiši. Končali so z obnovo najine pasje sobe. Dobili sva poleg stare postelje še en velik zaboj rečejo mu kotilnica. Ful dobro, najprej je sprobala Bella in kar zdelo se mi je, da je njej namenjen ker so jo božali se smukali okoli nje :( . No ja jaz sem pametna in sem šele pozno ponoči smuknila k njej jo zrinila ven pol pa konkretno pospravila, naštimala blazine in odeje. Na ravnem se ne da spat, glava mora bit visoko, no malo sem bila pa preveč zagnana in naenkrat je bil le en velik kup na sredini, poskusila sem se razkomotit na vrhu pa ni šlo :P . Baje sem bila zelo glasna pa je prišla Šefica popravit mojo umetnijo, da sva lahko spali. Vam povem, da je vseeno bolj prijetno spati zunaj. Mamici Belli je bilo ponoči malo slabo ali pa so jo mali v trebuščku preveč brcali in je nemirno hodila ter težko dihala. Poskusila sem jo potolažit z lubčki,  še mala Šefica jo je mirila in naju peljala ven na potrebo. Proti jutru se je le umirila, ampak jaz sem spala v novi postelji, logično  ;) . Bomo videli, rada bi spala zunaj a ne brez mamice Belle, ona pa baje mora bit noter, eh kaj so smotani. Šefica pravi še malo pa bodo mladički, komaj čakam ker zdaj pa je mamici res hudo. Ampak za sosedovo mačko pa še steče in ne moreš verjet kako hitro še mene je prehitela :D .

Lepo se imejte Mon Ami

June 1, 2015 at 5:23 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Uau kaj se dogaja pri nas. 

Danes sem bila zelo, zelo vesela ker je po dolgem času šla z mano na kratek sprehod tudi mamica Bella, pogrešala sem jo.

Saj je fino, ko se potepam z Šefico, greva zelo daleč in hitro sam, kaj ko me ima skoz na učeh. :mad: Še ene travice ne smem pojest, ko se ustavim me že gleda uf. Pravi, da je vse špricano po poljih, da ne govorim o kakšnih njami drekcih, še preden povoham že tuli neee. Nekaj pa sem jo le naučila, da grem na sprehod le brez povodca, če ga slučajno zagledam se hitro skrijem. Zakaj povodec, saj sem pridna še muc ne preganjam več in končno ji je kapnilo, končno. Proti večeru pa me osreči mala Šefica, ki si montira na noge čudne koleščke in polno posodico nagrad pa greva, ne letiva, super je vmes se še malo okopam in ohladim. 

Veste v ponedeljek so me pa presenetili, saj sem vedela, da se nekaj kuha ko so bili vsi zelo zaskrbljeni in mamico Bello je bolelo. Ko sem počivala pred kaminom so kar nekam izginile. Dolgo sem ju čakala, s sabo so v košari prinesle nekaj majhnih zelo kričečih, dišečih kužkov. Vam povem, da so mi bili takoj všeč, zasmilili so se mi ker so tako jokali in sem jih z smrčkom in jezičkom poskusila umirit. Ni šlo, šele ko so pri mamici pili mleko je bilo bolje. Mamica Bella je bila čudna, tudi njo sem poskušala potolažit. No nekaj časa sem jaz skrbela za male repke, ko pa je mama prišla k sebi me ni več pustila v kotilnico. Še ugriznit me je hotela, si lahko mislite hvaležnost pa taka. Ampak jaz sem teta tem majhnim štručkam in se ne dam, vležem se pred vrata kotilnice in jih opazujem. Najbolj zabavno je ko jih Šefice tehtajo takrat sem obvezno zraven in vsakega mi dovolijo prešnofat, preverit če je v redu :) sem zadnja kontrola preden gredo spet k mami ;) . Super so in komaj čakam, da me bo mama spet spustila k njim, še malo pravi Šefica.

Bom poročala obljubim Mon Ami  

June 12, 2015 at 7:48 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, vam povem, da imam toliko dela, uf. Mama me še vedno ne spusti v kotilnico, zato stražim pred njo in ko ona odide ven grem hitro prevohat in polubčkat male kepice. Tako so hecni, če je zraven Šefica se uležem zraven njih tako je prijetno, da nočem stran. Tudi ko pride mama nazaj, nočem, nočem in me Šefica na silo vleče ven jaz pa se znam naredit zeloo težko. Vam povem kako sem pametna ;) . Včeraj sem se zvečer malce potuhnila, kot da me ni (kao zaspala na pasji postelji) in pozabile so me peljat v pesjak. Zato sem spala z malo Šefico, ki je bila tokrat dežurna, v pasji sobi. Postelja je sicer moja, tak da sem se lepo razkomotila ona pa se je gužvala zraven :P . Dobro sva spali, tako dobro, da sva slišali ta male šele ko so resnično tulili lačniiii, zaspala je tudi mama Bella. Kaj hočeš težak dan, še ko so pili pri mami so se oglašali in godrnjali. Pri takem hrupu se pa ne da spat  :mad: .Smuknila sem iz sobe, odprla vrata v glavno spalnico in v enem skoku na posteljo . Ups, Šefica je bila na drugem koncu in pririnila sem se do nje, skor jo je kap ko sem jo pozdravila z mokrim lubčkom.  Ni bila vesela, hotela me je porinit iz postelje, opica. Uspelo ji je le do roba, tam sem obstala in zaspala v miru nazaj, lej če se noče stiskat pa nič. Malo sem ji zamerila, zato sem se zjutraj cartala samo z Šefom, njo še pogledala nisem, pa saj je samo godrnjala. Vam pa povem, da je vseeno bolje spat zunaj, ko imam zase celo posteljo in čudovit razgled, predvsem pa svež zrak. 

Da vam še malo potožim, kako so grdi z mano. V nedeljo smo se z avtom odpeljale v gozd, juhej sprehod sem bila vesela, figa narisana. Obe Šefici sta imeli s seboj lončke in veliko skledo, nič mi ni bilo jasno dokler se nista usedli pred grmovje in začele nabirat borovnice. Njami, najprej sem malo prevohala naokrog nalajala mimoidoče in za nagrado ker sem čuvala prostor dobila pest borovnic. To je pa tako dobro, obožujem jih. Ni se mi več ljubilo lajat pa sem se usedla zraven Šefice in milo gledala kako je polnila lonček. Še meni, še meni usmilila se me je in dobila sem majhno pest. Pokazala mi je, da jih lahko sama naberem pa se mi ni ljubilo. Bila je huda češ, da ji bom vse pojedla in tisti lonček je tako čuvala kot koklja piščeta :P

Veste kaj je naredila, obrnila mi je hrbet, kaj nezaslišano :o , to pa ne dvignila sem tačko še malo potisnila kremplje ven in jo poraskala po hrbtu. Alo jaz sem tu, ni zaleglo pa še enkrat, zabolelo jo je in ker ve, da jaz ne odneham kar tako se je raje obrnila k meni in dobila sem pest borovnic. Naveličala sem se jo poslušat, da bom doma Šefu pokazala jezik, in bo vedel zakaj ni dovolj borovnic za štrudelj, raje sem se preselila k mali Šefici. Tudi ona se je že naveličala nabirat pa sva skupaj raje jedli, ja.  Itak pa imam doma še jagode in ribez.

Lepo se imejte in veliko zdravih sladkih sadežev vam želim Mon Ami

June 16, 2015 at 4:02 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, kako ste.

Na srečo moje Šefice kljub delu z majhnimi medvedki niso pozabile name. V soboto in nedeljo sem z malo Šefico tekmovala v Ljubljani v agilityu. Bilo je super, še posebej v soboto sem bila zelo prijazna in sem svojo vodnico grela, ker je bilo tako hladno. Tako nama je bilo prijetno, da sva kar zaspali na stolu. A vseeno uspešno pretekli oba parkurja, še posebej v nedeljo jumping, ki je bil čist brez napake. :) Od petka sva bili v babica-hotelu ej ta hotel ima nešteto zvezdic ;) , tudi zame saj vklučuje igro z prijateljico Blis, nagajanje majhni Pupi, in čudovite sprehode po gozdu. Povedat vam pa moram, da imajo tam na gorenjskem čudne živali, še posebej srne so čist nemogoče. Ne moreš verjet, da se me niso nič bale v miru so se pasle in celo hodile proti meni  :/ :P . Kaj takšnega, nezaslišano. Še sreča, da so zajci normalni in smo malo tekali naokrog. Bilo je super ampak doma je najlepše, v ponedeljek sva prišli domov, mamica Bella me je bila vesela ampak v kotilnico me pa ni še spustila, uf tako dolgo moram čakat . Vseeno so mi dali majhne medvedke za prevohat in pozdravit. Zdaj se že oglašajo bolj po pasje in vedno prihitim pogledat, če je kaj narobe a mama ima vse pod kontrolo.

Se slišimo Mon AMi

June 26, 2015 at 6:14 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

En vroč pozdrav.

Kar topimo se od vročine, me sicer ne, ker je naš sprehod zgodaj zjutraj z osvežilno kopeljo v potoku iz katerega grem zeloo težko in pozno popoldan ampak takrat se nama z mamo Bello pa res ne ljubi še vseeno je vroče tak, da se upirava, razen, razen, če gremo z avtom, ker veva, da pol bo pa sigurno voda.

Zabavno je bilo v nedeljo, ko nas je obiskala sestrica Margo z lastnico. Najprej sem bila malce huda, renčala sem in grdo gledala, ja čuvat je treba mladičke, a ne :P , ko sem se prepričala, da je Margo še vedno super pa sem ji dala mir. Čez nekaj časa so spustili tudi mamo Bello, ki pa sploh ni bila nič huda na Margo :roll: . Margo se sploh ni zmenila z mladičke, kot, da so zrak, samo z mano se je igrala :)  in vmes koga malce pohodila. Ko so se Šefice načvekale in premečkale te boge kepice, prav smilijo se mi :P , smo se z avtom odpeljali do Savinje in mojega priljubljenega potočka se čudovito zabavale, okopale, ohladile. Divjanje z Margo je res čudovito še posebej v vodi. 

Jap, da še napišem kaj je novega z majhnimi medvedki.

Predvsem so vsak dan večji, bolj okrogli, glasni in občasno se že igrajo in premikajo. Vedno manj problemov imajo z ravnotežjem, ampak vam povem, če bi jaz kar naprej jedla in spala pol se tudi premaknit ne bi mogla :P . Še vedno jih rada prevoham, poljubčkam in to tako močno, da se mali zvrne ha,ha. Šefica jim je začela dajat samo njami hrano, to pa je krivica, ker jaz jo dobim vmešano v brikete, oni pa jedo samo skuto in dobili so tudi meso.

Če mi uspe jim v trenutku z enim vdihom vse pojem  :D , to mi je uspelo samo enkrat, ker Šefica zapre vsa vrata, da ne pridem zadaj na travo. Ja ampak pozabila je pa na okno, ha  8) odprto je bilo okno iz pasje sobe, ki gleda prav na dvorišče zadaj. Skočila sem na posteljo ter kar poletela iz okna na tla, juhej ;) skor jih je kap. To je pa super zabava, čez čas sem odšla stražit pred hišo in ko se mi je zdelo, da je vse v redu sem samo stekla po hodniku hop na posteljo in skozi okno ven  :D :P , juhej, bližnjica. Saj bi zadevo še stokrat ponovila, a mi je ta opica Šefica zaprla vrata v sobo, češ, da nič ne pogledam ko skočim in bi lahko koga pohodila. Eh daj no, na majhne medvedke zelo pazim, če bi pa na njo skočila bi bilo samo mehko, škode pa nobene.  Vse pokvari, bom pametno malo počakala in redno preverjala, če so vrata odprta, sigurno bo čez čas pozabila. 

Večino dneva pa preležim pred kaminom na hodniku kjer je zelo prijetno hladno in še vso dogajanje v hiši imam pred očmi, včeraj se mi je celo Bella pridružila, prav  za naju je ta prostor. In ko se oni tečki zazdi, da bi bilo potrebno it lulat, se upiram kakor se lahko, ne grem, ne grem na vročino. K sreči naju pelje samo čez cesto, da opraviva svoje in nazaj v hlad, pa še to je zame preveč  :mad: . 

Želim vam veliko hladne sence in vode, se slišimo Mon Ami

July 7, 2015 at 3:35 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav, bili so prav prijetni dnevi zdaj pa je spet vročeeee.

V soboto smo imeli obisk in z lastniki je prišel tudi kosmat in malce mamici podoben Šap. Komaj sem ga spoznala, ampak nanj nisem bila huda, čeprav so me najprej zaprli v sobo, kao da se navadim, bedarije. Še bolj me je zanimalo kaj se zunaj dogaja in sem kar poletela ven, ko so se odprla vrata, prav zaletela sem se vanj :P . Ni bil hud name, preden rečeš keks sva bila prijatelja in sva se lovila po dvorišču.  Mama Bella pa je čuvala medvedke pa ne pred Šapom ampak pred onimi tečnimi dvonožci, še dobro, da malim paše njihovo cartanje, drugače bi bila še jaz huda.

V nedeljo pa je prišla banda iz Gorenjske, res so banda  tri borderke, tečnoba  Čuki in kitajka Pipa.  Najprej smo se zabavali in seveda  tudi delali na poligonu. Jaz sem bila pridna ;) , Pipa pa nagaja svoji vodnici. Zdaj se čist lepo razumeva in sem ji prišepnila navodila kako spravit iz tira vodnico :P , morem rečt, da ji gre zelo dobro samo, da ne bo šla predaleč ker pol se ji lahko maščuje. Meni se je tako, da se nihče ni hotel igrat z mano in skakat, ni bilo fino. Ko smo se utrudile in segrele pa je pasala malica  ;) . Kadar gre Šef v trgovino po meso vedno kupi še kosti za nas, ki jih lepo popeče, njami. Vse smo dobile svojo kost in bila je tišina, si lahko predstavljate, tišina in nič se ni premikalo, uau. Ja dokler nisem pojedla kost in ker te primadone tako počasi jedo sem poskusila ukrast kost. Ni šlo, nič zato sem pa dobila dodatek, da sem dala še mal miru. Pri obiskih brez mečkanja majhnih medvedkov ne gre, kot, da so prišli le zaradi njih, hm. Mali pa izkoriščajo na polno, bravo, veselo jih grizejo, ščipajo tudi kakšna luknjica v hlačah se že najde.

Vrata v pasjo sobo so še vedno zaprta, tak da so skoki skozi okno nemogoči,ampak sem pa našla okno v jedilnici, ki je niže in se še lažje skoči na dvorišče ;) , samo ni pa bližnjica. Ni važno, glavno, da sem tam, ko dobijo mali za jest, o kako dobro hrano imajo in to večkrat na dan, krivica. Čeprav se mi kar sline cedijo sem pridna in počakam, da mali medvedki pojedo svoje, pol pa jaz poližem krožnik, a nisem vljudna. Ne tako kot mama, ki bi jim vse pojedla :P , res. Tako jih imam rada, da so bolj pomembni kot hrana.

Ko pridem do njih so zelo veseli, obkrožijo me in me lubčkajo, jaz pa njih, lahko kar dva naenkrat, ha. Tako so še majhni, vendar sem se poskusila  igrat z njimi, vlekla sem vrvico a še ne gre. Bolje je ko se vležem in plazijo po meni, me rahlo grizejo za noge prav nežni so, tak,  ne verjet Šefici, ki pravi, da že preveč uščipnejo. Srčki so in imam jih zelo rada :) , še posebej Didido, ki je najmanjša a zelo pogumna pa nerodna tudi. 

Lepo se imejte, jaz grem čuvat male.

July 15, 2015 at 5:52 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

Pozdrav

Spet se kuhamo, ampak tokrat nimam  počitka, ker je veliko dela z medvedki, ki so zelo zrasli in postali že predrzni. 

Najprej so bili le v pasji sobi, nato so se v hladu preselili na dvorišče (pasje ograjeno dvorišče) kjer sem skakala skozi okno v hišo, če so postali preveč predrzni in nazaj jih mirit kadar so se skregali .  :P Ja res je tepejo se že, renčijo, grizejo se, pa seveda jokajo cvilijo. Mislim, sploh nimajo občutka za moč, alo . No zdaj so jim pa še ogradili dvorišče z našo teraso, katastrofa, ker so lahko povsod. Mama Bella je huda, če so nadležni grdo zarenči in je mir, jaz pa ne morem, to pa ne, raje se umaknem na ležalnik in jim nagajam z vrha. Šefica pravi, še kakšen teden pa bodo zlezli gor, hm iščem rešitev.

Vam sporočim Mon Ami

July 21, 2015 at 4:33 AM Flag Quote & Reply

Jakopc Tratnik Mateja
Site Owner

:)

Pozdrav to vam pa moram zatožit  :P .

Včeraj je bilo tako zelo vroče, vsi  smo počivali v hiši. Premaknila sem se le ko so se ploščice pod mano pregrele ;) . Zvečer smo pa zadihali, ampak z mamo Bello  nisva hoteli na sprehod. Šefica se naju je usmilila in smo šli le en kratek krog. Pol  sem pa morala pazit na majhne razgrajače.  To pa je zdaj naporno saj so po celem dvorišču in v hiši. Tekala sem od enega do drugega in upala, da mi bodo sledili in jih bom spravila na kup, uf nemogoče. Sploh ne ubogajo, čist nič, trije so žurirali na igralih za hišo in se vmes malo pogrizli, dva sta bila v kuhinji en pa na terasi. Obupala sem in se pridružila Didido v kuhinji, ker je imela zanimivo igračo. V zaprto plastenko je Šefica nekaj zaprla in je super ropotalo pa dišalo tudi :) , čas je bil, da se mala nauči kaj koristnega :P . Pokazala sem ji kako se steklenica odpre 8) in kaj je bilo notri, riž samo riž ej kako je Šefica smotana, bi ja dala noter kaj slastnega, da bi se splačalo mučit. In  pojedli bi nagrado, tak pa sva samo stresli riž po celi kuhinji in dnevni sobi :P . Sama je kriva, kako je godla ko je prišla v kuhinjo, ha ha. Z njo so prišli še ostali lumpi. Prinesla je tisto reč, ki ropota in piha zrak, ampak ne ven temveč piha zrak noter. Mama Bella se rada igra z sesalcem, jaz pa nisem navdušena, ker mi je enkrat skoraj posesal jeziček, au. Čakala sem, da vidim kako bo perje, ops dlaka frčala, ko bo prižgala sesalec. A so me medvedki razočarali, sploh se niso bali sesalca, čisto nič. Dva sta se celo obesila na krtačo, da ju je Šefica vozila naokrog ko je sesala  ;) , komaj se ju je otresla.  Navdušeni so tudi nad metlo, zelo navdušeni zato jih zaprejo v sobo, ko poteka čiščenje. Na ležalnik pa še ne splezajo, še imam malo časa, da si najdem drug zaklon.

Upam, da se kmalu ohladi pozdrav Mon Ami

July 23, 2015 at 6:05 AM Flag Quote & Reply

You must login to post.